OGŁOSZENIA 2018-01-28

III Niedziela Zwykła

1. W liturgii Kościoła, w tym tygodniu przeżywać będziemy: w środę wspomnienie św. Jana Bosko – prezbitera, w piątek Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. w tym dniu w naszym kościele będą o godz. 6.30, 9.00 i 17.00. W czasie każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa gromnic.
  2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota lutego. Z tej racji spowiadać będziemy w środę, czwartek i piątek od godz. 16.00. Jak już było ogłaszane, ks. proboszcz będzie odwiedzał chorych z posługą sakramentalną w I piątek marca.
  3. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Chorych na Trąd.
  4. Zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Kobiet i Mężczyzn, będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00.
  5. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone w ostatnim czasie, w kopertach na prace przy kościele. Dziękujemy: Rodzinie z ul. Tuchowskiej 113, ul. Karpackiej 8, Marii i Stanisławowi Niemiec z ul. Węgierskiej 2, Rodzinie Sowińskich z ul. Tuchowskiej 87, Rodzinie z ul. Leśnej 9 i ul. Tuchowskiej 85. Wszystkim ofiarodawcom –  serdeczne Bóg zapłać.
  6. Moi drodzy, dzięki ofiarom, które składacie na potrzeby parafii, a także pieniądzom uzyskanym ze sprzedaży drewna z parafialnego lasu, nasza parafia wypłaciła pozostałą należność Panu Zdzisławowi Pecy. Była to kwota 18 tys. zł. Zeskanowane potwierdzenie można zobaczyć na stronie internetowej naszej parafii. Bardzo Wam dziękuję za te ofiary. Doskonale wiecie, iż to dzięki Waszej ofiarności i pomocy, możemy kontynuować pewne prace remontowe m. in. na plebanii. Bóg zapłać.
  7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Gazety można nabyć u ministrantów przy wyjściu z kościoła. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym polecamy artykuł o tym, że mistyka jest dla wszystkich, a nie tylko dla wybranych oraz o tym skąd ostatecznie wiemy, co jest dobre, a co złe, co sprawiedliwe a co niesprawiedliwe?
  9. Proszono o ogłoszenie: Wójt Gminy Skrzyszów zaprasza w niedzielę, 4 lutego na VIII Koncert Charytatywny, z którego cały dochód zostanie przeznaczony na pomoc chorym dzieciom. Rozpoczęcie koncertu o godz. 18.00, w hali sportowej w Skrzyszowie. Wystąpi Andrzej Piaseczny. Bilety w cenie 30 zł są dostępne we wszystkich szkołach i bibliotekach na terenie Gminy Skrzyszów, w Urzędzie Gminy oraz w TCI w Tarnowie, Rynek 7. Więcej informacji na stronie skrzyszow.pl.
  11. Na dobre przeżycie niedzieli w rodzinnym gronie, na obowiązki całego tygodnia, który przed nami niech nam błogosławi Dobry Bóg.