OGŁOSZENIA 2018-09-23

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: w czwartek wspomnienie św. Wincentego a Paulo – prezbitera, w piątek wspomnienie św. Wacława – męczennika, w sobotę święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 2. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Modlitw o Trzeźwość.
 3. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na prace przy kościele: Rodzinie z ul. Tarnowskiej 121, ul. Piastowskiej 43, ul. J. Kochanowskiego 10, ul. W. Jagiełły 31 oraz anonimowej rodzinie. Za wszystkie te ofiary Bóg zapłać.
 4. Dzisiaj do puszek przed kościołem można złożyć ofiarę na misyjną działalność naszego rodaka O. Adama Janusia.
 5. Także dzisiaj, o godz. 17.00 odbędzie się w naszym kościele Koncert Misyjny, zorganizowany przez Grupę Młodzieżową z naszej parafii w czasie którego, będą również zbierane ofiary jako wsparcie misyjnej działalności naszego rodaka. Serdecznie zapraszamy.
 6. Rodziców dzieci z klasy III, które przygotowują się do I Spowiedzi i Komunii Św., zapraszam na krótkie spotkanie organizacyjne, w środę po Mszy św. wieczornej.
 7. Moi Drodzy, jest tradycją naszej parafii, iż na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego Ojców Redemptorystów w Tuchowie, przekazujecie dary w naturze. W tym roku taka zbiórka odbędzie się w czwartek, 27 września,  od godz. 9.00 do 12.00 na parkingu obok kościoła.
 8. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w czwartek o godz. 18.00 na plebanii.
 9. Spotkanie uczniów klas III Gimnazjum i ich rodziców oraz klas 8 Szkoły Podstawowej i ich rodziców, w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania, odbędzie się w piątek o godz. 19.00.
 10. Spotkanie lektorów, ministrantów i aspirantów, odbędzie się w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
 11. Spotkanie Grupy Apostolskiej w piątek o godz. 19.00.
 12. W najbliższą sobotę, w naszym kościele o godz. 9.30 rozpocznie się modlitewne czuwanie Wspólnoty Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca Diecezji Tarnowskiej. Szczegółowy program znajduje się w gablocie ogłoszeń. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za dusze w czyśćcu cierpiące.
 13. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Gazety można nabyć u ministrantów przy wyjściu z kościoła. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” przeczytać możemy m. in. o tym, dlaczego koniecznie trzeba modlić się za kapłanów oraz znaleźć obrazek z tekstem modlitwy za księży. W tygodniku „Niedziela” polecamy artykuł o książce – biografii ks. Jerzego Popiełuszki. W „Małym Gościu Niedzielnym” dodatek – silikonowy różaniec na rękę. Do nabycia są kalendarze rolników w cenie 25 zł oraz kalendarze z wieńcami dożynkowymi w cenie 5 zł.
 15. Proszono o ogłoszenie:
  Pan Sołtys wsi Zalasowa Wiesław Matug, serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na Zebranie Wiejskie w niedzielę 30 września o godz. 9.45 w Pałacu pod Dębami. Tematy zebrania to: sprawozdanie sołtysa z dotychczasowego wykonania funduszu sołectwa Zalasowa za 2018 rok, przyjęcie uchwały w sprawie propozycji funduszu sołeckiego na 2019 rok oraz sprawy bieżące.
 16. Intencje mszalne…
 17. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i tygodnia, który przed nami. Niech ten czas błogosławi dobry Bóg.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress