OGŁOSZENIA 2018-09-30

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA ZWYKŁA

 1.  W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: w poniedziałek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus – dziewicy i doktora Kościoła, we wtorek wspomnienie św. Aniołów Stróżów, w czwartek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, w piątek św. Faustyny Kowalskiej – dziewicy.
 2. Jutro rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele będzie w ciągu tygodnia o godz. 17.30 i po nim Msza św. Zaś w niedzielę o godz. 15.30 i po nim Msza św. Zachęcamy do modlitwy różańcowej w kościele, jak też i w naszych rodzinach, w domach, zarówno starszych, jak też i dzieci.
 3. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na prace przy kościele: Rodzinie z ul. W. Jagiełły 36 i ul. W. Jagiełły 45. Bóg zapłać za te ofiary.
 4. Bóg zapłać za wszystkie dary, które w miniony czwartek przekazaliście na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego Ojców Redemptorystów w Tuchowie.
 5. Bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy zatroszczyli się i przygotowywali modlitewne czuwanie Wspólnoty Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca Diecezji Tarnowskiej, które wczoraj odbyło się w naszej parafii. Bóg zapłać.
 6. Bardzo dziękuje również panu Zygmuntowi Świnionodze za przeprowadzenie nieodpłatnego serwisu kosiarki parafialnej. Bóg zapłać.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota października. Z tej racji możliwość spowiedzi będzie w środę, czwartek i piątek od godz. 16.30.
 8. W piątek udamy się do chorych. Ks. proboszcz od godz. 8.00, a Ks. Sławomir od godz. 15.00.
 9. Spotkanie aspirantów w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
 10. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 aspiranci naszej parafii zostaną uroczyście włączeni do grona ministrantów. Zapraszamy na tę uroczystość również ich rodziców i bliskich.
 11. Zmiana tajemnic dla Róż Różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00.
 12. Planowana jest parafialna pielgrzymka na Jasną Górę i do Lichenia w dniach 27 i 28 października. Szczegóły zostaną podane za tydzień.
 13. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” przeczytać możemy m. in. o św. Teresie z Lisieux, która pokazała nam, jaką drogą można wspiąć się do nieba oraz o wizycie papieża Franciszka na Litwie. W tygodniku „Niedziela” polecamy artykuł: o Sanktuarium Stygmatów św. Franciszka na górze La Verna oraz Dobrze o księżach na 10-lecie serialu „Ojciec Mateusz”. Do nabycia są kalendarze rolników oraz kalendarze z wieńcami dożynkowymi.
 15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Śp. Małgorzata Pawłowicz. Jej pogrzeb odbył się we czwartek. Polećmy dusze śp. Małgorzaty miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie…
 16. Intencje mszalne…
 17. Bóg zapłać Ks. Adamowi za wygłoszone dzisiaj kazania w naszym kościele. Życzymy Ks. Adamowi wielu łask od Boga w Jego pracy misyjnej i obiecujemy naszą modlitwę. Zaś na dobre przeżycie niedzieli w gronie bliskich i przyjaciół, na tydzień obowiązków, który przed nami, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress