OGŁOSZENIA 2018-10-07

NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: w sobotę wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego – prezbitera.
  2. W przyszłą niedzielę przypada XVIII Dzień Papieski. Do puszek będą zbierane ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. W ciągu tygodnia w naszym kościele nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30, zaś w niedziele o godz. 15.30.
  4. Dzisiaj o godz. 18.00 obok domu rodzinnego Ks. Zdzisława Sadki odbędzie się poświęcenie nowo wybudowanej kapliczki Matki Bożej Niepokalanie Poczętej. Po poświęceniu odmówimy cząstkę różańca. W imieniu Ks. Zdzisława i całej Jego rodziny zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i do wspólnej modlitwy.
  5. Dzieci z klasy III, które przygotowują się do I spowiedzi i komunii św. wraz z rodzicami zapraszam na Mszę św. w środę o godz. 18.00. W czasie tej Mszy św. poświęcimy różańce dzieci.
  6. W sobotę (13 X) po nabożeństwie różańcowym rozpocznie się nowenna ku czci św. Rity. Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Rity zarówno z naszej parafii, jak też i spoza, do wspólnej modlitwy. W czasie tego nabożeństwa będzie obrzęd poświęcenia róż.
  7. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na prace przy kościele: Rodzinie z ul. K. Wielkiego 202, Bogumile i Robertowi Wajdom z ul. Tuchowskiej 25 A oraz anonimowym ofiarodawcom. Bóg zapłać za te ofiary.
  8. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w I piątek na potrzeby misji.
  9. Planowana jest parafialna pielgrzymka na Jasną Górę i do Lichenia w dniach 27 i 28 października. Koszt udziału to 160 zł. Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej naszej parafii, w gablocie ogłoszeń oraz na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zapisy wraz z wpłatą zaliczki u pana kościelnego w zakrystii.
  10. Stowarzyszenie „Zalasowian” oraz nasza szkoła zapraszają wszystkich mieszkańców na inaugurację obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości, która odbędzie się w najbliższą sobotę (13 X) o godz. 15.00 w „Pałacu pod Dębami”. W programie m. in. okolicznościowy wykład dr Jana Hebdy, występ zalasowskiego chóru męskiego, występ uczniów. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału.
  11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
  12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” przeczytać możemy m. in. o tym, że Różaniec jest również męską modlitwą oraz znajdziemy jako dodatek płytę DVD z filmem „Sprawa Chrystusa”. Do nabycia jest tygodnik „Niedziela”, „Mały Gość Niedzielny” oraz kalendarze rolników.
  13. Proszono o ogłoszenie:
    Województwo Małopolskie realizuje projekt pod nazwą „Małopolski Tele-Anioł” z myślą o osobach starszych i chorych, które wymagają wsparcia ze strony innych osób. Jedną z form pomocy może być tzw. opaska życia, która pozwala na szybki kontakt z Centrum Teleopieki, gdzie pracują ratownicy medyczni, mogący udzielić fachowej porady lub wezwać pomoc. Inną formą są usługi opiekuńcze w domu chorego. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do informacji zamieszczonej na tablicy ogłoszeń lub na stronę internetową malopolska.pl/teleaniol.
    Zarząd Gminnego Koła Prawa i Sprawiedliwości zaprasza wszystkich mieszkańców na spotkanie z posłami PiS Michałem Wojtkiewiczem i Wiesławem Krajewskim, które odbędzie się 14 października o godz. 17.00 w lokalu POKER w Zalasowej przy ul. Karpackiej 6. Będą omawiane sprawy bieżące dotyczące gospodarki i rozwoju naszego kraju.
  2. Na dobrą i spokojną niedzielę, przeżywaną w gronie rodziny i przyjaciół, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.