OGŁOSZENIA 2018-10-14

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
28
NIEDZIELA ZWYKŁA     

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: w poniedziałek wspomnienie św. Teresy od Jezusa – dziewicy i doktora Kościoła, we wtorek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, w środę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego – biskupa i męczennika, w czwartek święto św. Łukasza Ewangelisty, w sobotę wspomnienie św. Jana Kantego – prezbitera.
 2. Dzisiaj przypada Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Nauczyciela. Pamiętajmy w modlitwie o naszych nauczycielach, wychowawcach i katechetach, także tych, którzy już odeszli do wieczności.
 3. Dzisiaj do puszek przed kościołem zbierane są ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia z racji przypadającego XVIII Dnia Papieskiego.
 4. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Misyjny. Składka zbierana za tydzień przeznaczona będzie na misje.
 5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. W ciągu tygodnia w naszym kościele nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30, zaś w niedzielę o godz. 15.30.
 6. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dzisiaj na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za ofiarę na prace przy kościele: Rodzinie z ul. Piastowskiej 31.
 7. Przy tej okazji pragnę Was poinformować, iż prowadzimy pewne prace porządkowe na naszym parafialnym cmentarzu. Bardzo dziękuje tym, którzy zabierają śmieci z grobów i odciążają w ten sposób kasę parafialną. W ostatnich dniach prowadzimy też prace na jednej ze ścian plebanii. Jest ona ocieplana. Było to konieczne z tego powodu, iż ściana w wyniku cieknącej rynny zamakała, pękła i odpadał miejscami tynk. I na te prace przeznaczane są składane przez Was w ostatnim czasie ofiary, za które bardzo dziękuję.
 8. Grupa Apostolska działająca w naszej parafii zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej za naszą Ojczyznę, w piątek 19 października o godz. 19.30 przy kapliczce MB Niepokalanej obok domu rodzinnego Ks. Zdzisława Sadki.
 9. Można jeszcze się zapisać na parafialną pielgrzymkę na Jasną Górę i do Lichenia w dniach 27 i 28 października. Koszt udziału to 160 zł. Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej naszej parafii i w gablocie ogłoszeń. Zapisy, wraz z wpłatą zaliczki, u pana kościelnego w zakrystii.
 10. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Wyrazem naszej pamięci modlitewnej za bliskich zmarłych są również wypominki. Kartki, na których wypisujemy zmarłych można zabrać z kościoła. Bardzo prosimy o wyraźne wpisywanie imion i nazwisk zmarłych oraz o wpisywanie zmarłych na właściwej kartce (wypominki całoroczne lub listopadowe).
 11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” znajdziemy bezpłatny dodatek IPN z okazji 40 rocznicy wyboru Kard. Karola Wojtyły na papieża. w Tygodniku „Niedziela” polecamy rozmowę z kard. Stanisławem Dziwiszem w której wspomina wybór naszego rodaka na papieża.
 13. Intencje mszalne…
 14. Niech dobry Bóg błogosławi nas, nasze dobre plany i zamiary na najbliższe dni.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress