OGŁOSZENIA 2018-10-21

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
29 NIEDZIELA ZWYKŁA      

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: w poniedziałek wspomnienie św. Jana Pawła II – papieża.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dzisiaj na potrzeby misji.
 3. Również dzisiaj, jak co roku, odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św. niedzielnej i przystępujących do Komunii św.
 4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. W ciągu tygodnia w naszym kościele nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30, zaś w niedzielę o godz. 15.30.
 5. Bóg zapłać za ofiarę złożoną na prace przy kościele: Rodzinie z ul. Piastowskiej 34.
 6. Bóg zapłać Grupie Apostolskiej oraz wszystkim modlącym się z naszej parafii za zorganizowanie i poprowadzenie modlitwy różańcowej przy kapliczce MB Niepokalanej w miniony piątek.
 7. Można jeszcze się zapisać na  parafialną pielgrzymkę na Jasną Górę i do Lichenia w dniach 27 i 28 października. Zapisy, wraz z wpłatą zaliczki, u pana kościelnego w zakrystii.
 8. Spotkanie ministrantów i lektorów w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
 9. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się w czwartek po Mszy św. wieczornej na plebanii.
 10. Zrodziła się w naszej zalasowskiej społeczności inicjatywa aby na 100 – lecie Niepodległości upamiętnić tych z naszych rodzin, którzy zginęli walcząc o wolność naszej Ojczyzny, szczególnie na frontach I wojny światowej. Dlatego tez w najbliższą niedzielę po każdej Mszy św. wolontariusze będą rozprowadzać cegiełki w postaci niepodległościowych kotylionów. Dochód ze sprzedaży tych cegiełek przeznaczony zostanie w całości na stworzenie miejsca pamięci o Zalasowianach walczących i poległych podczas I wojny światowej oraz w okresie tworzenia się granic Polski. Miejsce to w postaci m. in. pamiątkowej tablicy, będzie znajdować się na parafialnym cmentarzu.
 11. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Wyrazem naszej pamięci modlitewnej za bliskich zmarłych są również wypominki. Kartki, na których wypisujemy zmarłych można zabrać z kościoła. Bardzo prosimy o wyraźne wpisywanie imion i nazwisk zmarłych oraz o wpisywanie zmarłych na właściwej kartce (wypominki całoroczne lub listopadowe).
 12. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” polecamy m. in. artykuł o tym: dlaczego wielu przyjmuje Komunię Świętą w stanie grzechu ciężkiego i co oznacza ją przyjąć niegodziwie? W Tygodniku „Niedziela” znajdziemy dołączony film pt. „Wojna totalna. Zabić jak najwięcej”. Film pokazuje rozmiary strat osobowych poniesionych przez Polskę w czasie II wojny światowej.
 14. Proszono o ogłoszenie:
  Zakład Usług Kominiarskich zawiadamia, iż w dniach od 22 do 26 października br. będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe na terenie naszej miejscowości. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.   
 15. Intencje mszalne…
 16. Was, Waszych bliskich, przyjaciół i znajomych, w tę dzisiejszą niedzielę i cały tydzień, który przed nami, niech błogosławi dobry Bóg.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress