OGŁOSZENIA 2018-10-28

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
30 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: w czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych, w piątek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Dzisiaj przeżywamy rocznicę poświęcenia naszego kościoła. To okazja do modlitwy i za tych, którzy trudzili się przy wznoszeniu naszej świątyni oraz tych, którzy przez lata dbali, czy nadal dbają o jej piękno i utrzymanie.
 2. W przyszłą niedzielę, zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.00.
 3. Kończy się październik i Nabożeństwa Różańcowe. Bóg zapłać wszystkim,  a szczególnie tym,  którzy w kościele modlili się na różańcu. Wszystkich, a zwłaszcza dzieci, które dzielnie przychodziły w ciągu całego miesiąca i zbierały obrazki, zapraszamy na ostatnie Nabożeństwo Różańcowe w środę. Dla najmłodszych są przewidziane skromne niespodzianki za udział i modlitwę.
 4. Możliwość spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych, a także przed I piątkiem listopada, będzie w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 16.30. Będziemy jeszcze spowiadać w I piątek od godz. 16.00. Do chorych, z racji I piątku, udamy się w sobotę od godz. 8.00.
 5. W związku ze zmianą czasu na zimowy, od 5 listopada Msza św. wieczorna w dzień powszedni będzie sprawowana o godz. 17.00.
 6. W dzień Uroczystości Wszystkich Świętych, Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. O godz. 14.00 będzie sprawowana Msza św. na cmentarzu parafialnym, a po niej procesja z modlitwą za zmarłych. W czasie tej Mszy św. będzie zbierana składka na cele związane z utrzymaniem naszego cmentarza. O godz. 18.00 w kościele zostanie wystawione misterium przygotowane przez młodzież, a po nim, jeśli pogoda pozwoli o godz. 19.00 różaniec za zmarłych na cmentarzu. 1 listopada przy bramach naszego cmentarza będą zbierane ofiary na Seminarium Duchowne w Tarnowie. W Dzień Zaduszny, 2 listopada Msze św. w naszym kościele będą o godz. 6.30, 9.00 i 17.00. O godz. 16.30 będzie różaniec za zmarłych połączony z wypominkami.
 7. Bóg zapłać za ofiarę złożoną na prace przy kościele: Rodzinie z ul. K. Wielkiego 6, Rodzinie Zabawa z ul. A. Mickiewicza 147, ul. Sportowej 32 i Rodzinie Kawa z ul. Zielonej 44.
 8. Kartki, na których wypisujemy zmarłych do wypominków listopadowych i rocznych, można zabrać przy wyjściu z kościoła. Bardzo prosimy o wyraźne wpisywanie imion i nazwisk naszych zmarłych.
 9. Dzisiaj przed kościołem wolontariusze rozprowadzają niepodległościowe kotyliony. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na utworzenie miejsca pamięci, które będzie przypominało o tych z naszych rodzin, którzy zginęli walcząc o wolność naszej Ojczyzny, szczególnie na frontach I wojny światowej. Miejsce to w postaci m. in. pamiątkowej tablicy, będzie znajdować się na parafialnym cmentarzu. Chciejmy wesprzeć tę piękną inicjatywę.
 10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” polecamy m. in. artykuł o odpustach jako sposobie pomocy tym, którzy zmarli oraz dodatek z warunkami uzyskania odpustu i modlitwą za dusze cierpiące w czyśćcu. W Tygodniku „Niedziela” polecamy artykuł o kapłaństwie Karola Wojtyły i stygmatach św. Franciszka. Jest także „Mały Gość Niedzielny” z bezpłatnym dodatkiem w postaci komiksu „Skauci Niepodległej”.
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Śp. Kazimiera Smołucha z ul. Tuchowskiej. Jej pogrzeb odbył się w środę. Polećmy duszę Śp. Kazimiery dobremu Bogu. Dobry Jezu…
 13. Intencje mszalne…
 14. Na dobre przeżycie niedzieli i tych szczególnych dni naszej zadumy nad życiem, przemijaniem i wiecznością, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress