OGŁOSZENIA 2018-11-04

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
31 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: w piątek Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w sobotę wspomnienie św. Leona Wielkiego – papieża i doktora Kościoła. W przyszłą niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
 2. W przyszłą niedzielę przypada 100–lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej racji, w piątek 9 listopada o godz. 12.00 sprzed szkoły wyruszy marsz pamięci, a o godz. 13.00 na Cmentarzu Wojennym 166 na Podlesiu, będzie apel pamięci połączony z modlitwą za wszystkich poległych. W niedzielę 11 listopada, o godz. 15.00 w naszym kościele będzie sprawowana Msza św. za Ojczyznę, a po jej zakończeniu na Placu Maryjnym występ Chóru oraz wspólne wielopokoleniowe śpiewanie pieśni patriotycznych.
 3. W przyszłą niedzielę wolontariusze będą jeszcze rozprowadzać niepodległościowe kotyliony, a dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na stworzenie miejsca pamięci o poległych za naszą Ojczyznę.
 4. Jutro przypada dzień imienin naszego Księdza wikariusza, Księdza Sławomira. Życząc Mu z tej okazji Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy w pracy kapłańskiej, pamiętajmy o Ks. Sławomirze w naszej modlitwie.
 5. Przypominamy, iż z racji zmiany czasu na zimowy, w dzień powszedni w naszym kościele, wieczorne Msze św. od jutra sprawowane będą o godz. 17.00. Do  piątku (9 XI) o godz. 16.30 w naszym kościele codziennie modlimy się na różańcu za zmarłych. Ta modlitwa połączona jest z wypominkami. W poniedziałek na Mszy św. wieczornej, modlić się będzie Apostolat Pomocy Duszom Czyśćcowym. Natomiast do końca listopada różaniec z wypominkami, będzie przed Mszą św. wieczorną o godz. 16.30 w środy i piątki, a w niedziele o godz. 15.30.
 6. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Uroczystości Wszystkich Świętych: za posprzątanie i przygotowanie kaplicy na cmentarzu, za przygotowanie nagłośnienia, za oprawę liturgiczna i wspólną modlitwę. Ks. Sławomirowi i Grupie Młodzieżowej naszej parafii dziękujemy za przygotowane misterium i różaniec za zmarłych na cmentarzu. Gorące Bóg zapłać.
 7. Spotkanie Grupy Młodzieżowej w piątek po Mszy św. wieczornej.
 8. Spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 9.00.
 9. Spotkanie Rady Parafialnej w czwartek o godz. 18.00 na plebanii.
 10. Wszystkich czcicieli św. Rity zapraszamy na nowennę ku Jej czci i Mszę św. w sobotę o godz. 17.00.
 11. Bóg zapłać za ofiarę złożoną na prace przy kościele: Rodzinie z ul. K. Wielkiego 150.
 12. Bóg zapłać Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w Uroczystość Wszystkich Świętych na utrzymanie naszego cmentarza. Jest to kwota w wysokości 1840 zł i będzie w całości przeznaczona na utrzymanie czystości na naszym cmentarzu.
 13. W imieniu Rektora Seminarium w Tarnowie, dziękujemy wszystkim za złożone ofiary do puszek na utrzymanie Seminarium Tarnowskiego.
 14. Złożone wypominki roczne za zmarłych, będą tradycyjnie odczytywane od grudnia w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.00. Bardzo dziękujemy za złożone ofiary przy okazji zamawianych przez Was wypominków. Bóg zapłać.
 15. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” polecamy m. in. artykuł o tym, czym jest dobra śmierć oraz czy trzeba śmiertelnie bać się śmierci? W Tygodniku „Niedziela” polecamy artykuł o ekspansji antyklerykalizmu w Polsce oraz o Erazmie Jerzmanowskim – Polaku, który oświetlił Amerykę. Jest także „Mały Gość Niedzielny” z bezpłatnym dodatkiem w postaci komiksu „Skauci Niepodległej”.
 17. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Śp. Julia Wójtowicz z ul. Granicznej. Jej pogrzeb odbył się w środę. Polećmy duszę Śp. Julii miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu…
 18. Intencje mszalne…
 19. Wraz z życzeniami dobrej niedzieli i tygodnia, który przed nami przyjmijcie drodzy Parafianie i Goście, Boże błogosławieństwo.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress