OGŁOSZENIA 2018-11-11

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
32 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: w poniedziałek wspomnienie św. Jozafata – biskupa i męczennika, we wtorek wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – męczenników, w sobotę wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej – zakonnicy.
 2. Dzisiaj przeżywamy 100 rocznicę odzyskanie przez Polskę niepodległości. Dlatego o godz. 15.00 w naszym kościele będzie sprawowana Msza św. za Ojczyznę, a po jej zakończeniu na Placu Maryjnym wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i śpiewu.
 3. Wolontariusze rozprowadzają przed kościołem niepodległościowe kotyliony, a dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na stworzenie miejsca pamięci o poległych za naszą Ojczyznę.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone na prace przy kościele: Rodzinie z ul. Tuchowskiej 88, ul. Tarnowskiej 80, ul. Tarnowskiej 201 oraz pani Wiesławie Galas z ul. Granicznej 47.
 5. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dzisiaj na cele inwestycyjne w naszej parafii. Przy tej okazji pragnę Was poinformować, Drodzy Parafianie, iż z pieniędzy składanych przez Was i w kopertach, i w drugie niedziele miesiąca ostatnio zostało wykonane: uporządkowany śmietnik na cmentarzu i teren wokół niego (m. in. ułożenie kostki, odwodnienie, przykrycie wiaty blachą). Koszt tych prac to łącznie (materiał i praca) 7600 zł. Ocieplona została ściana plebanii, ze względu na zagrzybienie ściany i pęknięcia w niej. W zakrystii kościoła odnowione zostały ściany, obudowane kanały ciepłownicze, zmodernizowane oświetlenie i skrzynki elektryczne. Odmalowana została klatka schodowa obok zakrystii i wymienione oświetlenie na energooszczędne. W ubikacji, obok zakrystii, odnowione ściany, oświetlenie i wentylacja. W trakcie odnowy jest zakrystia ministrantów. Koszt samej robocizny przy tych pracach to 4500 zł. W prezbiterium kościoła, jak pewnie zauważyliście, zostało wymienione oświetlenie na ledowe – energooszczędne. O ławkach przed kościołem już Was informowałem. Do zapłaty pozostało część materiałów użytych do tych prac. Poza tym parafii nie zadłużyłem. A wszelkie te prace, płacenie rachunków bieżących za prąd, wodę i ścieki są możliwe dzięki temu, że są pośród Was tacy, którzy chcą pomóc i swoją pracą, poradą i finansowym wsparciem przyczyniają się do tego, że pewne remonty i prace można wykonywać na bieżąco. Zdaję sobie sprawę, że czasem jest to ewangeliczny wdowi grosz, ale dzięki temu nasza parafia ekonomicznie może sobie jakoś radzić. Za to właśnie bardzo Wam wszystkim, którzy wspieracie parafię, dziękuję – Bóg zapłać.
 6. W gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii znajduje się podziękowanie Księdza Rektora Seminarium Duchownego w Tarnowie za złożone ofiary w dzień Uroczystości Wszystkich Świętych na Seminarium w  Tarnowie.
 7. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego we środę po Mszy św. wieczornej.
 8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł m. in. o tym, że Kościół Katolicki najsilniej jednoczył Polaków ze wszystkich trzech zaborów oraz o tym dlaczego prąd podrożeje i jakie będą tego konsekwencje. W Tygodniku „Niedziela” polecamy artykuł o Janie Pawle II – jako o papieżu, który z miłością służył Polsce. Jest także „Mały Gość Niedzielny” z bezpłatnym dodatkiem w postaci komiksu „Skauci Niepodległej”.
 10. Proszono o ogłoszenie: Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Zalasowej informują, że od przyszłej soboty 17 listopada, rozpoczną w naszej miejscowości coroczna akcję roznoszenia kalendarzy strażackich na 2019 rok. Środki uzyskane z tej akcji, przeznaczone będą na zakup sprzętu ratowniczego i Szkolenie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.
 11. Oraz:  Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnzjalnych w Ryglicach zaprasza chętnych na Akcję Honorowego Krwiodawstwa, która odbędzie się 19 listopada. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Śp. Władysław Pochroń z ul. K. Wielkiego. Jego pogrzeb odbędzie się dzisiaj. Wprowadzenie do kościoła i różaniec o godz. 12.30 a Msza św. o godz. 13.00. Polećmy duszę Śp. Władysława Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu…
 13. Intencje mszalne…
 14. Ten czas radości i świętowania z racji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę, także czas naszej pracy dla Ojczyzny oraz każdego z nas niech błogosławi dobry Bóg.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress