OGŁOSZENIA 2018-11-18

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
33 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: we wtorek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego – prezbitera, w środę wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, w czwartek wspomnienie św. Cecylii – dziewicy i męczennicy, w sobotę wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac – prezbitera i Towarzyszy – męczenników.
 2. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 3. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych oraz Światowy Dzień Ubogich.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone na prace przy kościele: Rodzinie z ul. Jagiellońskiej 32 i ul. W. Jagiełły 42.
 5. Nasza parafia otrzymała podziękowanie od Wyższego Seminarium Duchownego w Tuchowie za przekazane dary w naturze w ilości: 1240 kg ziemniaków i 680 kg zboża.
 6. Bardzo dziękujemy naszym panom strażakom z OSP Zalasowa za czyszczenie rynien na kościele i prace przy kościele wykonane w ostatnim czasie. Bóg zapłać.
 7. Moi drodzy mam do Was wielką prośbę: pamiętajcie, że zarządcą cmentarza w Zalasowej jest parafia. I dlatego bardzo Was proszę, aby wszelkie prace remontowe przy grobach Waszych bliskich, chęć wycinki drzew, układanie kostki przy grobach itp. roboty na cmentarzu zgłaszać wcześniej i uzgadniać z administracją cmentarza, czyli z parafią. Z góry dziękuje za zrozumienie. Przy okazji bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy odciążają kasę parafii i zabierają ze sobą śmieci z grobów swoich bliskich.
 8. Spotkanie uczniów klas 8 oraz 3 Gimnazjum wraz z ich rodzicami odbędzie się w piątek na Mszy św. o godz. 17.00.
 9. Spotkanie lektorów w środę o godz. 18.00.
 10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł m. in. o tym, jak czytanie dzieciom wpływa na ich przyszłość. W Tygodniku „Niedziela” przeczytać możemy m. in o rządowym programie „Bezpieczny i aktywny senior”, czyli o tym, jak chronić starsze osoby przed różnymi przestępstwami np. „na wnuczka”. Jest także do nabycia kalendarz rolników.
 12. Proszono o ogłoszenie:
  Komisja powołana przez Zarząd Stowarzyszenia „Zalasowian” informuje, że w wyniku przeprowadzonej akcji rozprowadzania kotylionów zebrano łącznie 3467,80 złotych. Z tej kwoty sfinansowano zakup granitowej tablicy w kwocie 470 zł i kotyliony na kolejną zbiórkę w kwocie 700,50 zł. Pozostała kwota zostanie przeznaczona na wykonanie miejsca pamięci na naszym parafialnym cmentarzu. Wszystkim zaangażowanym w zbiórkę pieniędzy oraz darczyńcom serdecznie dziękujemy.  
 13. Stowarzyszenie „Mój Szynwałd” zaprasza na podsumowanie projektu w ramach, którego powstało „Cyfrowe Archiwum Fotografii” wykonanych przez Medarda Czarnika – nieżyjącego mieszkańca Zalasowej. Spotkanie odbędzie się dzisiaj o godz. 17.00 w Bibliotece Publicznej w Szynwałdzie. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
 14.  Centrum wolontariatu Stowarzyszenia „Kropla” i akcji Szlachetna Paczka serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do współpracy oraz chętnych do koordynacji akcji charytatywnych, na spotkanie organizacyjne o charakterze szkoleniowym. Spotkanie odbędzie się 22 listopada 2018 r. (czwartek) w budynku Katolickiej Szkoły Podstawowej w Tarnowie ul. Warzywna 3 w godz. 14.00 – 16.00. Szkolenie poprowadzą: lider Szlachetnej Paczki Tarnów Wschód pani Małgorzata Ciach oraz prezes Stowarzyszenia „Kropla” pani Katarzyna Duraj.
 15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły Śp. Maria Bełzowska, która mieszkała przy ul. Tarnowskiej. Jej pogrzeb odbył się we środę. Oraz Śp. Genowefa Świnionoga, która mieszkała przy ul. Piastowskiej. Pogrzeb Śp. Genowefy odbędzie się jutro. Wprowadzenie i różaniec o godz. 12.30 a Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00. Polećmy duszę Śp. Marii i Śp. Genowefy Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu…
 16. Intencje mszalne…
 17. Z życzeniami dobrze przeżytej niedzieli i całego nadchodzącego tygodnia, przyjmijcie Drodzy Siostry i Bracia, Boże błogosławieństwo.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress