OGŁOSZENIA 2018-11-25

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 1. W liturgii Kościoła, w tym tygodniu przeżywać będziemy: w piątek święto św. Andrzeja – Apostoła.
 2. Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata to patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej oraz Akcji Katolickiej.
 3. W środę przyda 9-ta rocznica święceń biskupich Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. Polecajmy Dobremu Bogu w naszych modlitwach osobę Ks. Biskupa Ordynariusza i Jego posługiwanie.
 4. W tym tygodniu przypada I sobota grudnia, zaś w przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent, a zarazem nowy rok liturgiczny.
 5. Bóg zapłać także za wszystkie ofiary złożone w kopertach na prace przy kościele. I tak dziękujemy: Rodzinie z ul. J. Tuwima 15, ul. J. Kochanowskiego 61, ul. A. Mickiewicza 143, ul. Piastowskiej 31 i ul. A. Mickiewicza 78.
 6. W przyszłą sobotę i niedzielę lektorzy oraz ministranci będą odwiedzać Wasze domu roznosząc opłatki wigilijne. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na wynagrodzenie naszej Pani Organistki. Wraz z opłatkami każda Rodzina naszej parafii otrzyma kalendarz ze zdjęciami naszego kościoła. Jak w poprzednim roku do kalendarza będzie dołączona koperta. Ta koperta jest po to, aby, czy to teraz, czy nawet za kilka miesięcy, ktoś zechciał wesprzeć finansową parafię to może to uczynić w tej kopercie. Przy tej okazji bardzo serdecznie pragnę podziękować tym wszystkim, którzy w ciągu całego roku swoimi ofiarami wspierają parafię i inne dzieła Kościoła. Bóg zapłać.
 7. Spotkanie lektorów w piątek po Mszy św. wieczornej.
 8. Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane świece wigilijne w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Cena świecy to 5 zł.
 9. Z racji dzisiejszej Uroczystości możemy uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Dlatego na koniec Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i Akt Oddania.
 10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł m. in. dyskusję o szczepionkach – pomagają, czy szkodzą. W Tygodniku „Niedziela” przeczytać możemy m. in. o tym jak Polacy czcili 100-lecie odzyskania niepodległości. Jest także „Mały Gość Niedzielny”.
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Śp. Julia Hebda, która mieszkała przy ul. Sportowej. Jej pogrzeb odbył się we wtorek. Polećmy duszę Śp. Julii Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu…
 13. Intencje mszalne…
 14. Moi drodzy, chciejmy teraz klęcząc przed Jezusem – Królem Wszechświata, ukrytym w Najświętszym Sakramencie prosić Go także o błogosławieństwo dla nas, naszych bliskich, naszej parafii i Ojczyzny.

 © 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress