OGŁOSZENIA 2018-12-02

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I Niedziela Adwentu

 1.  Dzisiaj rozpoczynamy Adwent i Nowy Rok Liturgiczny, który będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Ducha Bożego”.
 2. W liturgii Kościoła, w tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego – prezbitera, w piątek św. Ambrożego – biskupa i doktora Kościoła, w sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w tym dniu będą w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 17.00.
 3. We wtorek przypada dzień modlitw za bezrobotnych.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Z tej racji możliwość spowiedzi będzie w środę i czwartek od godz. 16.00, a w piątek od godz. 15.30.
 5. W czwartek od godz. 16.00 do 17.00, będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, w intencji powołań kapłańskich i kapłanów. Zapraszamy do modlitwy.
 6. Chorych z racji I piątku Ks. proboszcz będzie odwiedzał w piątek od godz. 8.00, a Ks. Sławomir od godz. 15.00.
 7. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele diecezjalne. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii. Zaś do puszek będą zbierane ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie, gdyż przyszła niedziela to dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
 8.  Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w kopertach na prace przy kościele: Rodzinie z ul. Bukowej 11, ul. A. Mickiewicza 79, ul. A. Mickiewicza 120 oraz anonimowym ofiarodawcom.
 9. Rozpoczęliśmy Adwent – czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. W naszym kościele od poniedziałku do soboty będzie sprawowana Msza św. Roratnia o godz. 6.30 i 17.00. O godz. 6.00 rano będą śpiewane Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny. Na Msze św. o godz. 17.00 szczególnie zapraszamy dzieci z lampionami. Roraty będziemy przeżywać zaznajamiając się z osobą Ducha Świętego. Dlatego na Mszy św. o godz. 17.00, będzie krótkie kazanie. Dla dzieci będą na każdy dzień naklejki na plansze. Dzieci prosimy też o wypisywanie dobrych uczynków na papierowych serduszkach i przynoszenie każdego dnia do kościoła. Spośród złożonych serduszek będzie losowane jedno, którego autor zabierze na jeden dzień do swojego domu figurkę Dzieciątka Jezus.
 10. W sobotę na godz. 17.00 zapraszamy na kolejną nowennę ku czci św. Rity.
 11.  Próba scholi będzie w przyszłą niedzielę o godz. 10.15.
 12.  Spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej będzie w środę na plebanii po Mszy św. wieczornej.
 13.  Od dzisiaj można nabywać świece wigilijne w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Cena świecy to 5 zł.
 14.  Z naszej parafii organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej w dniach 4 – 11 września 2019 r. Orientacyjny koszt to 600 zł i 1040 dolarów. Jeśli jest ktoś jest chętny to bardzo prosimy o zapisy u pana kościelnego. Szczegóły pielgrzymki zostaną podane w styczniu.
 15.  Bardzo dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 16.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” rozpoczyna się cykl adwentowy poświęcony siedmiu darom Ducha Świętego oraz przeczytać możemy czym się kierować podczas poszukiwań prezentów dla najbliższych. W tygodniku „Niedziela”, polecamy m. in. wywiad z Ks. Piotrem Pawlukiewiczem – znanym rekolekcjonistą, w którym mówi on m. in. o swojej chorobie.
 17.  Proszono o ogłoszenie: Centrum Zdrowia Tuchów zaprasza na bezpłatne badania jelita grubego. Wszystkie szczegóły znajdują się w gablocie ogłoszeń.
 18.  Intencje mszalne…
 19.  Moi drodzy, chciejmy teraz przez te kilka minut, wspólnie uwielbiać Jezusa w Najświętszym Sakramencie.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress