OGŁOSZENIA 2018-12-16

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Adwentu GAUDETE – Radujcie się

 1. Dzisiaj rozpoczynają się w Kościele dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
 2. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone przed tygodniem do puszek w ramach pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Składamy gorące podziękowania za wszystkie ofiary złożone w kopertach w ubiegłą niedzielę na prace przy kościele. Dziękujemy: Rodzinie z ul. Krótkiej 13, ul. Tarnowskiej 157, ul. Tarnowskiej 132, ul. J. Słowackiego 86, ul. Węgierskiej 5, ul. Tuchowskiej 96, ul. K. Wielkiego 170, ul. J. Słowackiego 90, ul. W. Jagiełły 4, ul. Zielonej 108, ul. Tuchowskiej 29, ul. A. Mickiewicza 83, ul. Tuchowskiej 92, ul. Zielonej 57 A, ul. Mieszka I 7, ul. A. Mickiewicza 117 A, ul. A. Mickiewicza 62, Pani Stanisławie Zabawie z ul. A. Mickiewicza 147, Leszkowi i Małgorzacie Słomskim z ul. Mieszka I 28. Wszystkim ofiarodawcom, także tym, którzy prosili o anonimowość w tym naszym nowym parafianom –  serdeczne Bóg zapłać.
 3. Trwamy w adwentowym oczekiwaniu na przyjście Zbawiciela. Zachęcamy do udziału we Mszy św. roratniej, od poniedziałku do soboty o godz. 6.30 i 17.00.
 4. Dzisiaj rozpoczęliśmy nasze parafialne rekolekcje adwentowe. Szczegółowy program znajduje się w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii. Wtorek to dzień spowiedzi  naszej parafii. Zachęcamy do skorzystania i nie odkładania spowiedzi na ostatnie, przedświąteczne dni. W środę na porannej i wieczornej Mszy św. będzie zbierana składka na cele związane z rekolekcjami.
 5. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będziemy błogosławić figurki Dzieciątka Jezus, żłóbki oraz szopki. Dlatego prosimy o przyniesienie figurek Dzieciątka i szopek do błogosławieństwa. Przed kościołem młodzież z Grupy Apostolskiej, będzie także rozprowadzać żłóbki z Dzieciątkiem. Myślę, że to dobra okazja, by taki symbol Świat Bożego Narodzenia nabyć i umieścić w swoich domowych szopkach, pod choinką, czy też obdarować kogoś bliskiego lub samotnego.
 6. Do nabycia są jeszcze świece wigilijne w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Cena świecy to 5 zł.
 7. Spotkanie aspirantów, ministrantów i lektorów młodszych będzie w środę po Mszy św. wieczornej.
 8. Opłatki wraz kalendarzami parafialnymi można jeszcze otrzymać w zakrystii kościoła.
 9. Bardzo dziękuje panu Januszowi Stępniowi za darmowe wykonanie i zamocowanie wieszaków do obu zakrystii naszego kościoła. Bóg zapłać.
 10.  Dziękuję także czcicielowi św. Rity, za dar w postaci szafki na świece i kartki oraz kartek na prośby na nowennę ku czci św. Rity. Bóg zapłać.
 11.  Z konserwacji wróciła figura Pana Jezusa Frasobliwego i św. Jana Ewangelisty, z naszej dzwonnicy. Przy tej okazji bardzo dziękuje naszemu parafianinowi, który częściowo zafundował renowacje tych figur. Bóg zapłać.
 12.  Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się we środę po Mszy św. wieczornej.
 13.  Bardzo dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Bóg zapłać. Prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 14.  Wszystkie dzieci, które tak dzielnie i wytrwale uczestniczą z lampionami w Mszach św. roratnich, zapraszamy na ostatnie Roraty w sobotę (22 XII) na godz. 17.00. Są dla nich przewidziane małe niespodzianki. Prosimy, by dzieci przyniosły plansze wraz z naklejonymi obrazkami.
 15.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do „Gościa Niedzielnego” dołączona jest płyta z kolędami. W tygodniku „Niedziela” polecamy m. in. wspomnienie o prezydencie  Georgu H. Bushu, który powtarzał, że polityka nie musi być wredna.
 16.  Proszono o ogłoszenie:
  Sołtys i Organizatorzy zapraszają na spotkanie opłatkowe wszystkie osoby starsze i samotne oraz wszystkich chętnych. Spotkanie odbędzie się 23 grudnia o godz. 12.30 w Pałacu pod Dębami. Osoby, do których z rożnych przyczyn nie dotarły zaproszenia, proszone są o kontakt z Sołtysem.
 17.  Koło Rękodzieła serdecznie zaprasza na świąteczny kiermasz artystyczny, który rozpocznie się 17 grudnia i będzie trwał do 23 grudnia. Zapraszamy w godz. od 8.00 do 20.00 w Pałacu pod Dębami.
 18.  W sobotę 22 grudnia Koło Gospodyń Wiejskich zaprasza na kiermasz ciast. Początek o godz. 9.00 w Pałacu pod Dębami.
 19.  Stowarzyszenie Zalasowian, zaprasza dzieci i wszystkich chętnych do wspólnego ubrania choinki na Placu Maryjnym w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Każdy może przynieść dowolną, zrobioną przez siebie lub kupiona ozdobę choinkową.
 20.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Śp. Emilia Labak, która mieszkała przy ul. J. Słowackiego. Jej pogrzeb odbył się w piątek. Polećmy nieśmiertelna duszę Śp. Emilii Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu…
 21.  Intencje mszalne…
 22.  Na dobre, prawdziwie radosne przeżycie tej adwentowej niedzieli, niech nam i naszym bliskim błogosławi Dobry Bóg.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress