OGŁOSZENIA 2018-12-30

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

  1. W liturgii Kościoła będziemy przeżywać: we wtorek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. To Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. jak w niedzielę. Składka zbierana w tym dniu, przeznaczona jest na cele diecezjalne. W środę wspomnienie Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu – biskupów i doktorów Kościoła. W niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Jest to Dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjny Dzień Dziecka. Składka przeznaczona jest na cele misyjne. W czasie każdej Mszy św. będzie poświęcenie złota, kadzidła i kredy. Przyszła niedziela to także I niedziela stycznia dlatego zapraszam na zmianę Tajemnic Różańcowych po Mszy św. o godz. 7.00.
  2. Jutro w ostatni dzień obecnego roku kalendarzowego o godz. 17.00 będzie sprawowana w naszym kościele Msza św. dziękczynna za mijający 2018 r. Po jej zakończeniu, będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 19.00. Zapraszamy do modlitwy, podziękowania Bogu za mijający rok i wypraszanie potrzebnych łask w Nowym Roku dla siebie i bliskich.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota stycznia. Z tej racji spowiadać będziemy w piątek od godz. 16.00. Msza św. wieczorna w tym tygodniu będzie tylko w piątek o godz. 17.00.
  4. W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, młodzież z parafii będzie rozprowadzać pakiety „Trzech Króli”. Dochód z nich zostanie przeznaczony na misje w Sudanie Południowym gdzie pracuje nasz rodak, brat kombonianin Jacek Pomykacz.
  5. Bóg zapłać za ofiary złożone przez Was w czasie Pasterki na Fundusz Obrony Życia. Dziękujemy także Kolędnikom Misyjnym za kolędowanie i zbieranie ofiar na cele misyjne, ich rodzicom za pomoc w tym kolędowaniu, a Wam drodzy Parafianie za złożone na ten cel ofiary. Bóg zapłać.
  6. Składamy gorące podziękowania za wszystkie ofiary złożone w kopertach i ofiarę przelaną na parafialne konto bankowe w ostatnich dniach na prace przy kościele. Dziękujemy: Rodzinie z ul. Tuchowskiej 27, ul. W. Jagiełły 70, ul. Zielonej 56 A, ul. Św. Walentego 17, ul. Mieszka I 25 A, ul. Jagiellońskiej 28 B, ul. W. Jagiełły 7, ul. Piastowskiej 24. Wszystkim ofiarodawcom, także tym, którzy prosili o anonimowość –  serdeczne Bóg zapłać.
  7. Bardzo dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
  8. Proszono o ogłoszenie: Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Zalasowej i Ośrodek Kultury w Ryglicach zapraszają na Koncert Noworoczny, który odbędzie się w sobotę 5 stycznia o godz. 17.00 w Pałacu pod Dębami. W programie kolędy w wykonaniu Chórów Parafialnych z Zalasowej, Ryglic i Lubczy, Męskiego Chóru Tenorów oraz przeboje muzyki klasycznej i rozrywkowej w wykonaniu Orkiestry. Organizatorzy serdecznie wszystkich zapraszają.
  9. Porządek kolędy…
  10. Intencje mszalne…


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress