OGŁOSZENIA 2019-01-27

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Zwykła

 1.  W liturgii Kościoła, w tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła, we wtorek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie, w czwartek wspomnienie św. Jana Bosko – prezbitera, w sobotę Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. w tym dniu w naszym kościele będą o godz. 6.30, 9.00 i 17.00. W czasie każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa gromnic.
 2. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Chorych na Trąd.
 3. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota lutego. Z tej racji spowiadać będziemy w czwartek i piątek od godz. 16.00. Do chorych udamy się w piątek: ks. proboszcz od godziny 8.00, zaś ks. Sławomir od godz. 15.00.
 4. Zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Kobiet i Mężczyzn, będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00.
 5. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone w ostatnim czasie, w kopertach  na prace przy kościele. Dziękujemy: Rodzinie z ul. Karpackiej 27, ul. Ogrodowej 4, ul. M. Reja 29, ul. Tuchowskiej 84, ul. W. Jagiełły 45, ul. K. Wielkiego 148, ul. Karpackiej 83, ul. A. Mickiewicza 74 A, ul. A. Mickiewicza 21, ul. A. Mickiewicza 151, ul. Piastowskiej 26, ul. Piastowskiej 4, ul. Piastowskiej 121, ul. Tarnowskiej 94, ul. św. Walentego 2, ul. Piastowskiej 130, ul. Piastowskiej 121, ul. Tuchowskiej 88, ul. W. Jagiełły 2, p. Kazimierze Mikrut z ul. Tuchowskiej 86, Barbarze i Tadeuszowi Siedlikom z ul. Mieszka I 3, Wandzie Helizanowicz z ul. W. Jagiełły 77, Beacie i Grzegorzowi Sępkom z ul. W. Jagiełły 36. Wszystkim ofiarodawcom także tym, którzy prosili o anonimowość –  serdeczne Bóg zapłać.
 6. Moi drodzy, prowadzimy prace porządkowe w lesie parafialnym. Ponieważ część prac porządkowych została już wykonana parafia ma do sprzedania drewno. Jest to jesion w tzw. „metrówkach”. Jeśli ktoś jest zainteresowany kupnem to bardzo proszę się kontaktować z panem Kazimierzem Kawą tel. 602 451 832. Pan Kazimierz w imieniu i z upoważnienia ks. proboszcza zajmuje się sprzedażą tego drewna.
 7. Moi drodzy, ponieważ otrzymaliśmy rachunek za gaz z ogrzewania kościoła z ostatnich dwóch miesięcy, a opiewa on na kwotę 5242 zł, bardzo Was proszę o ofiary na ten cel w przyszłą niedzielę.
 8. Zespół Regionalny Zalasowianie, serdecznie zaprasza na Mszę św. w oprawie ludowej w sobotę 2 lutego o godz. 17.00.
 9. Nasza parafia otrzymała podziękowanie od Misjonarzy Kombonianów, za wsparcie ich działalności misyjnej. To podziękowanie można zobaczyć w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii.
 10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” polecamy m. in. artykuł o fenomenie Światowych Dni Młodzieży oraz bezpłatny dodatek, którym jest płyta z filmem „Bóg nie umarł 2”. W tygodniku „Niedziela” polecamy m. in. artykuł o chorobie  trądu – kiedyś i dzisiaj.
 12. Intencje mszalne…
 13. Porządek kolędy…
 14. Na dobre przeżycie niedzieli w rodzinnym gronie, na obowiązki całego tygodnia, który przed nami, dla wielu znów obowiązki szkolne, niech nam błogosławi Dobry Bóg.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress