OGŁOSZENIA 2019-02-03

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Zwykła

 1.  W liturgii Kościoła, w tym tygodniu przeżywać będziemy: we wtorek wspomnienie św. Agaty – dziewicy i męczennicy. Po porannej Mszy św. będzie błogosławieństwo chleba, wody i soli ku czci św. Agaty. W środę przypada wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy – męczenników.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek lutego. Z tej racji zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych oraz za kapłanów, o wytrwanie na drodze powołania.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone w I piątek na cele misyjne oraz wczoraj na rzecz zakonów klauzurowych w diecezji.
 4. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na pokrycie rachunku za ogrzewanie naszego kościoła. Bóg zapłać. Dziękujemy także za ofiary złożone w ostatnim czasie, w kopertach na potrzeby parafii. I tak dziękujemy: Rodzinie z ul. Węgierskiej 2, ul. W. Jagiełły 31, Marii Zielińskiej z ul. K. Wielkiego 190 oraz anonimowym ofiarodawcom. Za te ofiary wszystkim ofiarodawcom –  serdeczne Bóg zapłać.
 5. Moi drodzy, pragnę Was poinformować, iż z większych wydatków w ostatnim czasie jakie zostały dokonane to opłata ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej na terenie wokół kościoła, plebanii i cmentarza oraz ubezpieczenie budynku plebanii i naszego kościoła wraz z jego wyposażeniem. Łączna kwota przeznaczona na ten cel to 1855 zł. To ubezpieczenie płacimy od zeszłego roku.
 6. Ponieważ dotarły do mnie pytania dotyczące wynagradzania pana kościelnego, pani organistki i pana grabarza informuję, że: wynagrodzenie kościelnego to ofiary, które składacie dla niego w czasie kolędy oraz ofiary za obsługę pogrzebu, ślubu i chrztu poza Mszą św. Pani organistka ma wynagradzane z puli pieniędzy, które składacie za opłatki, za każdą zagraną Msze św. plus ofiary za Msze św. ślubne i pogrzebowe. Za prowadzenie chóru, scholi oraz przygotowanie kantorów nie otrzymuje pani Krystyna żadnej gratyfikacji. Kwota za opłatki starcza w większości, ale nie całkowicie na to wynagrodzenie. Pan grabarz otrzymuje tylko zapłatę od zainteresowanych, którzy proszą go o przygotowanie grobu i ze strony parafii nie jest w żaden sposób wynagradzany.
 7. Moi drodzy, zrodziła się myśl, aby ułatwić tym, którzy z różnych przyczyn nie mogą osobiście uczestniczyć w sprzątaniu naszego kościoła, zorganizowanie zastępstwa. I tak: jeśli ktoś nie może być obecny na sprzątaniu to może zadzwonić na numer 668 816 604 do pani Agaty lub na nr 698 979 059 do pani Marty, które to panie są gotowe zastąpić tę osobę w czasie sprzątania. Wynagrodzenie za to zastępstwo, proszę przekazywać bezpośrednio do pani Agaty lub pani Marty. Przy tej okazji bardzo proszę o przekazywanie 30 zł od każdego numeru domu. Jest to ofiara na kwiaty, ale także na pranie obrusów ołtarzowych i na środki chemiczne. Bardzo też prosimy, aby na dane sprzątanie wpisywały się i zgłaszały osoby z 5 kolejnych numerów domów.
 8. Uczniów klas 8 Szkoły Podstawowej oraz klas 3 Gimnazjum wraz z rodzicami, w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania, zapraszamy na Mszę św. w czwartek na godz. 17.00.
 9. Spotkanie Grupy Apostolskiej w piątek po Mszy św. wieczornej.
 10. Próba scholi w sobotę 9 lutego o godz. 16.15. Próba chóru w niedzielę o godz. 8.00 Panowie, a o godz. 10.00 Panie.
 11. W najbliższą sobotę (8 lutego) na godz. 17.00, zapraszamy na kolejną nowennę ku czci św. Rity i Mszę św.
 12. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy obrazek z modlitwą rodziców za dzieci oraz m. in. artykuł o przebaczeniu. W „Niedzieli” polecamy artykuł o wizjonerce Marcie Robin, która przez 50 lat leżała przykuta do łóżka, a jej jedynym pokarmem była Eucharystia.
 14. Intencje mszalne…
 15. Porządek kolędy…
 16. Niech niedzielny czas oraz cały tydzień, który przed nami, Wam drodzy parafianie i Goście błogosławi Dobry Bóg.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress