OGŁOSZENIA 2019-02-17

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 VI Niedziela Zwykła

 1. W liturgii Kościoła, w tym tygodniu przeżywać będziemy: w piątek święto Katedry św. Piotra – Apostoła, w sobotę wspomnienie św. Polikarpa – biskupa i męczennika.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 3. Dziękujemy za ofiary złożone w ostatnim czasie, w kopertach na potrzeby parafii. I tak dziękujemy: Rodzinie z ul. K. Wielkiego 13, ul. Jagiellońskiej 28 A, ul. J. Słowackiego 76, ul. Ogrodowej 15, ul. Karpackiej 90, ul. K. Wielkiego 176. Za te ofiary wszystkim ofiarodawcom, także tym, którzy prosili o anonimowość –  serdeczne Bóg zapłać.
 4. Moi drodzy, jak już Was informowałem w czasie nowenny ku czci św. Rity, nasza parafia od pewnego czasu czyniła starania o pozyskanie relikwii św. Rity. W ostatnim czasie uzyskaliśmy od Ks. Biskupa Ordynariusza specjalne pismo, zaadresowane do Sióstr Augustianek w Casci, potwierdzające istniejący kult św. Rity w naszej parafii. W tym tygodniu wraz z Panami z Rady Parafialnej odbyliśmy pielgrzymkę do miejsc związanych ze św. Ritą i uzyskaliśmy relikwie Świętej od sióstr Augustianek. W ostatnią środę miałem okazję sprawować Mszę św. za całą naszą parafię w bazylice św. Rity w Casci. Teraz pozostało zakupić odpowiedni relikwiarz, aby można było relikwie św. Rity udostępnić dla kultu. Przy tej okazji pragnę bardzo podziękować wszystkim, którzy swoją modlitwą i zaangażowaniem pomogli w przygotowaniu oraz odbyciu tej pielgrzymki oraz przywiezieniu relikwii. Bóg zapłać.
 5. Spotkanie: aspirantów, ministrantów i lektorów odbędzie się w środę po wieczornej Mszy świętej.
 6. Spotkanie Grupy Młodzieżowej w piątek po wieczornej Mszy świętej.
 7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty (środki chemiczne i pranie). Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m. in. o modlitwie, bez której nie da się normalnie żyć i przez którą Bóg rozmnaża nasz czas. W „Niedzieli” polecamy artykuł o życiu za murami Watykanu i o podróżach papieża Franciszka.
 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Śp. Aleksandra Usarz, która mieszkała przy ul. W. Jagiełły. Jej pogrzeb odbył się we czwartek. Polećmy duszę Śp. Aleksandry Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu…
 10. Intencje mszalne…
 11. Aby dobrze przeżyć te dzisiejszą niedzielę, odpocząć w gronie rodzinny i przyjaciół, aby nabrać sił na obowiązki tygodnia, który przed nami przyjmijcie Boże błogosławieństwo.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress