OGŁOSZENIA 2019-03-03

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VIII Niedziela Zwykła

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: w poniedziałek święto św. Kazimierza – Królewicza.
 2. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post i czas Komunii św. wielkanocnej. W środę Msze św. z posypaniem głów popiołem będą w naszym kościele o godz. 6.30, 9.00 i 17.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli trzy posiłki, w tym jeden do syta (od 18 do 60 lat) i abstynencja od pokarmów mięsnych (od 14 lat).
 3. Składka zbierana w Środę Popielcową przeznaczona jest na cele charytatywne.
 4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych w czasie Wielkiego Postu: Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 i dla młodzieży o godz. 19.00. Po Drodze Krzyżowej o godz. 16.30 dzieci będą otrzymywać specjalne obrazki.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek marca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich od godz. 16.00.
 6. Spotkanie uczniów klas 8 Szkoły Podstawowej i ich rodziców oraz klas III Gimnazjum wraz z rodzicami, w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania, odbędzie się w czwartek na Mszy świętej o godz. 17.00. Obecność obowiązkowa.
 7. Dzisiaj adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach „Nabożeństwa czterdziestogodzinnego”, od godz. 12.00 do godz. 16.00. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 8. W sobotę (9 marca) zapraszamy na godz. 17.00, na kolejną nowennę ku czci św. Rity, a po niej na Mszę św.
 9. Bóg zapłać za ofiary z I piątku na cele misyjne.
 10. Dziękujemy za ofiary złożone w ostatnim czasie, w kopertach na potrzeby parafii. I tak dziękujemy: Rodzinie z ul. Piastowskiej 58, ul. A. Mickiewicza 15, ul. Granicznej 45, ul. A. Mickiewicza 64, ul. Św. Walentego 5, ul. A. Mickiewicza 140, ul. Krótkiej 10, ul. Piastowskiej 24 A, ul. Bukowej 3, oraz Barbarze Papuga z ul. Piastowskiej 78. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 11. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w parafii św. Jakuba w Tuchowie  9 marca (sobota) o 19.00  w salce przy kościele.
 12. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty (środki chemiczne i pranie). Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o łasce uświęcającej, która potrzebna jest nie tylko do dobrej śmierci, ale bez której nie da się dobrze żyć. W „Niedzieli” przeczytać możemy m. in. o zmarłej niedawno, najstarszej polskiej zakonnicy.
 14. Proszono o ogłoszenie:
  Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zalasowej informuje, że od dnia 4 marca do 31 marca 2019 r. w sekretariacie szkoły przyjmowane będą wnioski o przyjęcie dzieci do przedszkola i oddziałów przedszkolnych – tzw. „zerówek” na rok szkolny 2019/2010. Obowiązujące druki oraz wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej szkoły lub w sekretariacie w godz. 8.00 – 16.00.
 15. OSP w Zalasowej organizuje coroczną akcję „Zbiórka złomu na sprzęt ratowniczy”. Celem akcji jest pozyskanie środków na zakup potrzebnego sprzętu ratowniczego. Akcję te OSP rozpoczyna w sobotę 16 marca. Jeśli ktoś chce przekazać na ten cel złom to proszony jest o kontakt ze Strażakami lub Sołtysem panem Wiesławem Matugiem. Złom Strażacy odbierają własnym transportem.
 16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł  śp. Kazimierz Matug, który mieszkał przy ul. Tuchowskiej. Jego pogrzeb odbył się w sobotę. Polećmy duszę śp. Kazimierza miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu…
 17. Intencje mszalne…
 18. Niech nas, naszych bliskich i przyjaciół, niedzielny czas, prace całego tygodnia błogosławi Dobry Bóg.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress