OGŁOSZENIA 2019-03-10

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I  Niedziela Wielkiego Postu

 1. W tym tygodniu we środę przypada szósta rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych w czasie Wielkiego Postu: Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 i dla młodzieży o godz. 19.00.
 3. W przyszłą niedzielę przypada Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji do puszek będą zbierane ofiary na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.
 4. Bóg zapłać za ofiary ze Środy Popielcowej na cele charytatywne a także za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby naszej parafii.
 5. Dziękujemy za ofiary złożone w ostatnim czasie, w kopertach na potrzeby parafii. I tak dziękujemy: Rodzinie z ul. W. Jagiełły 8, ul. A. Mickiewicza 12, ul. A. Mickiewicza 98, ul. Tarnowskiej 87, Marzenie i Rafałowi Pańkowskim z ul. Zgodnej 13 oraz anonimowym ofiarodawcom. Wszystkim za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 6. W czasie Nabożeństwa Gorzkich Żali, będzie zbierana składka z przeznaczeniem jak w poprzednim roku na szaty liturgiczne dla ministrantów i lektorów.
 7. Radę Parafialną, zapraszam na spotkanie we środę po Mszy św. wieczornej.
 8. Zapisanych na parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej, prosimy o dostarczanie do kancelarii parafialnej, do 24 marca wypełnionych kart zgłoszeń wraz z pierwszą zaliczką w wysokości 400 zł.
 9. Od dzisiaj można nabywać baranki w cenie 5 zł i paschaliki wielkanocne w cenie 10 zł, które rozprowadza Caritas Diecezji Tarnowskiej. Dochód z  tej sprzedaży przeznaczony jest na pomoc potrzebującym.
 10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty (środki chemiczne i pranie). Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy pierwszy odcinek wielkopostnego cyklu pod hasłem „Droga krzyża. Wchodzę” – o naśladowaniu Jezusa w godzeniu się z wolą Bożą oraz przeżywaniu osamotnienia w cierpieniu. W „Niedzieli” przeczytać możemy m. in. o pontyfikacie papieża Franciszka, który ciągle zaskakuje.
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Śp. Józef Burza, który mieszkał przy ul. św. Walentego. Jego pogrzeb odbył się w piątek. Oraz Śp. Kazimierz Łępa, który mieszkał przy ul. W. Łokietka. Jego pogrzeb odbył się w sobotę. Polećmy nieśmiertelne dusze Śp. Józefa i Śp. Kazimierza miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu…
 13. Intencje mszalne…
 14. Na ten niedzielny czas, spędzany w gronie rodziny i przyjaciół na cały tydzień, który przed nami, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress