OGŁOSZENIA 2019-04-28

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
2 Niedziela Wielkanocna
Niedziela Miłosierdzia Bożego

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek święto Św. Katarzyny ze Sieny – dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, we wtorek Uroczystość Św. Wojciecha – biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, w czwartek wspomnienie Św. Atanazego – biskupa i doktora Kościoła, w piątek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski – głównej patronki Polski, w sobotę wspomnienie św. Floriana – męczennika.
 2. Do puszek przed kościołem, zbierane są dzisiaj ofiary na działalność Caritas naszej diecezji.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota maja. Z tej racji spowiadać będziemy w środę od godz. 17.00 i w czwartek od godz. 16.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań i za powołanych w czwartek od godz. 16.30.
 4. Zmiana tajemnic dla Róż Różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00.
 5. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone w ostatnim czasie, w kopertach, które przeznaczone są na spłatę należności za roboty przy kanalizacji kościoła. Dziękujemy: Rodzinie z ul. Jagiellońskiej 12, ul. J. Kochanowskiego 61, ul. W. Jagiełły 31, Rodzinie Wójcików z ul. Kr. Jadwigi. Wszystkim ofiarodawcom – serdeczne Bóg zapłać.
 6. Z racji przypadającej w piątek Uroczystości nie obowiązuje nas post od pokarmów mięsnych.
 7. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzać będziemy w piątek za tydzień (10 maja).
 8. Dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii Świętej wraz z rodzicami zapraszam na spotkanie do naszego kościoła, w poniedziałek na godz. 16.00 i w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
 9. Spowiedź dla dzieci przystępujących do I Komunii Św. i ich rodziców będzie w sobotę 4 maja o godz. 9.00. Zaś Uroczystość I Komunii Świętej przeżywać będziemy w niedzielę 5 maja na Mszy św. o godz. 11.00.
 10. W środę rozpoczynamy maj – miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe będzie w naszym kościele w ciągu tygodnia przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30, a w niedzielę przed  Mszą św. o godz. 16.00, czyli o 15.30. Również przy kapliczce obok domu rodzinnego Ks. Infułata Zdzisława, będzie codziennie o godz. 19.00 śpiewana litania loretańska.
 11. Próba scholi w środę o godz. 17.00.
 12. Spotkanie: aspirantów, ministrantów i lektorów będzie się w środę po wieczornej Mszy świętej.
 13. W zakrystii można zapisać się na film DVD z wprowadzenia relikwii św. Rity do naszego kościoła. Koszt to 20 zł.
 14. Jest jeszcze możliwość nabycia drewna opałowego. Chętnych prosimy o kontakt z panem Kazimierzem nr tel. 602 451 832. Jest także możliwość zabrania pozostałych po ściętym drzewie gałęzi w zamian na posprzątanie lasu.
 15. W gablocie ogłoszeń znajduje się komunikat Policji o bezpieczeństwie rowerzystów na drodze.
 16. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. (środki czystości i pranie)Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 17. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o historii relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki, ukrytych w ścianie klasztornej kaplicy w Białymstoku oraz tekst o Zalasowej. W „Niedzieli” polecamy także tekst o Zalasowej.
 18. Proszono o ogłoszenie:
  16 maja (czwartek) od godz. 14.00 w Ośrodku Zdrowia w Zalasowej, odbędzie się komputerowe badanie wzroku z możliwością zakupu okularów. Szczegóły w Ośrodku Zdrowia.  
 19. Intencje mszalne…
 20. Na dobre przeżycie niedzieli, na dni, które będą dla wielu czasem odpoczynku oraz odwiedzin bliskich i przyjaciół, niech dobry Bóg nam błogosławi.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress