OGŁOSZENIA 2019-05-05

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
3 Niedziela Wielkanocna

Dzisiaj przypada Niedziela Biblijna.
Rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
W środę przypada rocznica zakończenia II wojny światowej (1945 r.) 

 1.  Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 przeżywamy Uroczystość I Komunii Świętej dzieci z klas III. Otoczmy zarówno dzieci, jak też ich rodziców i chrzestnych naszą modlitwą.
 2. W przyszłą niedziele na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy przeżywać Rocznicę I Komunii św. dzieci z klas czwartych.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek święto Św. Filipa i Jakuba – Apostołów, w środę  Uroczystość Św. Stanisława – Biskupa i Męczennika – głównego patrona Polski i naszej diecezji.
 4. Przyszła niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Składka zbierana w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na WSD w Tarnowie.
 5. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Majowych w kościele, bądź przy kapliczkach. W naszym kościele w ciągu tygodnia Nabożeństwo Majowe o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 15.30.
 6. W piątek udamy się do chorych: ks. proboszcz od godz. 8.00 a Ks. Sławomir od godz. 15.00.
 7. W sobotę (11 maja) przy kapliczce na ul. Bukowej o godz. 14.00 będzie sprawowana Msza św., zamówiona przez mieszkańców tej ulicy.
 8. Bardzo dziękuję za ofiary składane w kopertach na prace przy kościele: Rodzinie z ul. Tarnowskiej 153, ul. Karpackiej, ul. A. Mickiewicza 101, ul. Tuchowskiej 78, ul. W. Jagiełły 40, ul. Tuchowskiej 82, ul. św. Walentego 6, ul. Piastowskiej 31, ul. Tuchowskiej 103, ul. K. Wielkiego 87, ul. J.  Kochanowskiego 18. Wszystkim ofiarodawcom, także tym którzy prosili o anonimowość Bóg zapłać.
 9. Bóg zapłać za ofiary złożone w I piątek – 3 maja na cele misyjne i dzisiaj na potrzeby diecezji.
 10. W najbliższą sobotę po nabożeństwie majowym rozpocznie się nowenna ku czci św. Rity. Zapraszamy wszystkich czcicieli do udziału.
 11. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej Brata Jacka Pomykacza, naszego rodaka, który posługuje na misjach w Sudanie. Życzymy mu dobrego odpoczynku i wielu łask Bożych w tym czasie pobytu wśród nas.
 12. W niedzielę 19 maja o godz. 12.00 w Nowym Sączu Ks. Biskup Ordynariusz ustanowi kościół pw. Matki Bożej Niepokalanej Sanktuarium św. Rity. Organizowany jest wyjazd na tę uroczystość z naszej parafii. Zapisy w zakrystii.
 13. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. (środki czystości i pranie) Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” radzimy przeczytać o tym, „Na czym polega prawdziwy kult Matki Bożej?” W „Niedzieli” polecamy lekturę tekstu pt. „Z Biblią na Ty”.
 15.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Śp. Janusz Kos, który mieszkał przy ul. Piastowskiej. Jego pogrzeb odbył się we środę oraz Śp. Tadeusz Chaim, który mieszkał przy ul. Kr. Jadwigi. Jego pogrzeb będzie jutro. Wprowadzenie i różaniec o godz. 13.30 a Msza św. o godz. 14.00. Polećmy Śp. Janusza i Śp. Tadeusza miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu…
 16. Intencje mszalne…
 17. Na dobre przeżycie niedzieli i całego tygodnia, który przed nami, niech błogosławi nam dobry Bóg.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress