OGŁOSZENIA 2019-05-12

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
4 Niedziela Wielkanocna
Niedziela Dobrego Pasterza

Dzisiaj przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania.
Rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy przeżywamy Rocznicę I Komunii św. dzieci z klas czwartych.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy, we wtorek święto św. Macieja Apostoła, w czwartek święto św. Andrzeja Boboli – prezbitera i męczennika, patrona Polski, w sobotę wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego – prezbitera.
 3. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Majowych w kościele, bądź przy kapliczkach. W naszym kościele w ciągu tygodnia Nabożeństwo Majowe o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 15.30.
 4. Bardzo dziękuję za ofiary składane w kopertach na spłatę należności za prace przy kanalizacji kościoła: Rodzinie z ul. Zielonej 55, ul. W. Jagiełły 36, ul. Piastowskiej 117, ul. K. Wielkiego 168, ul. Tarnowskiej 68, ul. Tuchowskiej 41, ul. Tarnowskiej, ul. Tarnowskiej 104. Wszystkim ofiarodawcom, także tym którzy prosili o anonimowość Bóg zapłać.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby WSD w Tarnowie.
 6. W czwartek przypada dzień imienin biskupa Ordynariusza naszej Diecezji Andrzeja Jeża.  Polecajmy zarówno Jego osobę, jak też posługę pasterską Dobremu Bogu w naszej modlitwie.
 7. Przedstawicieli organizacji działających w naszej miejscowości, zapraszam na spotkanie organizacyjne w sprawie festynu parafialnego. Spotkanie to będzie w czwartek na plebanii po Mszy św. wieczornej.
 8. W zakrystii można jeszcze się zapisać na wyjazd do Nowego Sącza w przyszłą niedzielę, na uroczystość ogłoszenia Sanktuarium Św. Rity. Wyjazd o godz. 10.00.
 9. Z renowacji wrócił jeden z naszych feretronów. Koszt tej renowacji to 3 tys. zł., z czego 2,5 tyś. zł to pieniądze, które pozostały z budowy ołtarzy na Boże Ciało.
 10. W przyszłą niedzielę, Koło Gospodyń Wiejskich w Zalasowej, organizuje zbiórkę do puszek przed kościołem na rzecz Patrycji i Justyny Kos.
 11. Próba chóru w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.
 12. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty (środki czystości i pranie). Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” radzimy przeczytać o tajemnicach fatimskich. Czy wszystkie zawarte w nich zapowiedzi się spełniły? W „Niedzieli” polecamy lekturę tekstu o świętej Matce Teresie z Kalkuty – „Moja Ciocia – święta Matka Teresa”.
 14.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Śp. Stanisław Stefański, który mieszkał przy ul. K. Wielkiego. Jego pogrzeb odbył się wczoraj. Polećmy duszę Śp. Stanisława miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu…
 15. Intencje mszalne…
 16. Na dobre przeżycie niedzieli i kolejnych dni tygodnia, przeżycie ich  ze świadomością, że Dobrym Pasterzem każdego z nas jest Jezus, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress