OGŁOSZENIA 2019-05-19

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
5 Niedziela Wielkanocna

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy: w środę  wspomnienie św. Rity – zakonnicy, w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.
 2. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Majowych w kościele, bądź przy kapliczkach.
 3. Bardzo dziękuję za ofiary składane w kopertach na spłatę należności za prace przy kanalizacji kościoła: Rodzinie z ul. Kościelnej 4, ul. Mickiewicza 78, ul. Kr. Jadwigi 32, ul. Karpackiej 11. Wszystkim ofiarodawcom, także tym, którzy prosili o anonimowość, składam serdeczne Bóg zapłać.
 4. Koło Gospodyń Wiejskich w Zalasowej, prowadzi dzisiaj zbiórkę do puszek przed kościołem na rzecz Patrycji i Justyny Kos.
 5. W środę z racji przypadającego w liturgii wspomnienia św. Rity, po Mszy św. wieczornej odbędzie się obrzęd poświęcenia róż i możliwość ucałowania relikwii św. Rity.
 6. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego, będzie w środę po Mszy św. wieczornej na plebanii.
 7. W piątek, 24 maja przypada w naszej parafii całodzienna, coroczna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się ona po Mszy św. o godz. 6.30 i potrwa do Nabożeństwa Majowego. Postarajmy się, by znaleźć choćby kilka minut w ciągu całego dnia na modlitwę przed Jezusem Eucharystycznym.
 8. Rada Parafialna oraz Organizacje działające w naszej miejscowości, zapraszają wszystkich parafian i gości  na I Rodzinny Festyn Parafialny, który odbędzie się za tydzień na Placu Maryjnym. Początek o godz. 15.00. Program i szczegóły festynu znajdują się na plakacie. Dochód z festynu będzie przeznaczony na urządzenie kawiarenki – miejsca spotkań przy naszym kościele. Zapraszamy serdecznie wszystkich i starszych i młodszych.
 9. Z racji Festynu, w przyszłą niedzielę Msza św. popołudniowa będzie o godz. 14.00, a po niej Nabożeństwo Majowe. Nie będzie sprawowanej w kościele Mszy o godz. 16.00.
 10. Spotkanie uczniów klas 8 Szkoły Podstawowej i ich rodziców oraz uczniów klas 3 Gimnazjum i ich rodziców odbędzie się we wtorek na Mszy świętej o godz. 18.00. Zapraszamy wcześniej na 17.30 na Nabożeństwo Majowe.
 11. Spotkanie uczniów klasy 7 i ich rodziców w środę po Mszy świętej wieczornej. Obecność obowiązkowa.
 12. Spotkanie Grupy Apostolskiej w piątek po Mszy świętej wieczornej.
 13. Spotkanie aspirantów i ministrantów w sobotę o godz. 8.30. Zapraszamy.
 14. Tym, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej przypominamy o dokonaniu drugiej wpłaty w wysokości 200 zł.
 15. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty (środki czystości i pranie). Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” polecamy tekst, w którym znajdziemy odpowiedź na pytanie: „Po co Pan Bóg stworzył człowieka?” oraz o ustanowionym właśnie pierwszym w Polsce sanktuarium św. Rity. W „Niedzieli” polecamy lekturę tekstu o „Niesamowitej Świętej Ricie”. Jest także tekst o kulcie św. Rity w Zalasowej.
 17. Intencje mszalne…
 18. Na dobre przeżycie niedzieli, na to, abyśmy potrafili okazywać każdego dnia miłość naszym bliźnim i w ten sposób wypełniali wezwanie Jezusa, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress