OGŁOSZENIA 2019-06-16

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Najświętszej Trójcy

Dzisiaj kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy: w  poniedziałek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego – zakonnika, w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w piątek wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi – zakonnika.
 2. Bardzo dziękuję za ofiary złożone w kopercie na spłatę należności za prace przy kanalizacji kościoła: Rodzinie z ul. Św. Walentego 2, ul. K. Wielkiego 132, ul. Tuchowskiej 37, ul. Tuwima 15. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.
 3. Dzisiaj o godz. 14.30 różaniec za zmarłych na naszym cmentarzu, a o godz. 15.00 Msza św. w kaplicy cmentarnej, za wszystkich zmarłych parafian. Dlatego nie będzie dzisiaj Mszy św. o godz. 16.00 w naszym kościele.
 4. Zbliża się koniec roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. na zakończenie roku nauki będzie w środę o godz. 8.00.
 5. W czwartek – Uroczystość Bożego Ciała – Msze św. będą jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 11.00 Procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy.     W związku z tym bardzo prosimy o przygotowanie poszczególnych ołtarzy:
  I ołtarz koło Placu Maryjnego, obok domu p. Kawów – odpowiedzialni: Klub Seniora i Szkoła, a o wsparcie prosimy mieszkańców południowo-zachodniej części Zalasowej: ul. K. Wielkiego prawa strona do lewej strony ul. Tuchowskiej z ulicami Mieszka I, Piastowską i Bukową. Kontakt p. Izabela Bardo tel. 666-341-404.
  II ołtarz koło domu p. Grodowskiego – odpowiedzialni: Koło Rękodzieła i Stowarzyszenie Zalasowian, a o wsparcie prosimy mieszkańców północno-zachodniej części Zalasowej: prawa strona ul. Tuchowskiej do lewej strony ul. Tarnowskiej z ulicami: W. Jagiełły, Kr. Jadwigi, Węgierską, W. Łokietka, Jagiellońską, Krótką. Kontakt p. Małgorzata Matug tel. 508-134-346.
  III ołtarz koło Pałacu pod Dębami – odpowiedzialni: Koło Gospodyń i Chór Parafialny, a o wsparcie prosimy: mieszkańców południowo-wschodniej części Zalasowej: prawa strona ul. Karpackiej do lewej strony ul. K. Wielkiego z ulicami: Zieloną, M. Reja, Z. Krasińskiego, W. Reymonta, J. Słowackiego, C. K. Norwida, Sportową, Południową. Kontakt p. Grażyna Lesiak tel. 602-885-323.
  IV ołtarz koło domu p. Bardów – odpowiedzialni: OSP Zalasowa i pan Sołtys, a o wsparcie prosimy: mieszkańców północno-wschodniej części Zalasowej: prawa strona ul. Tarnowskiej do lewej strony ul. Karpackiej z ulicami: Kościelną, Św. Walentego, A. Mickiewicza, J. Tuwima, Ogrodową, J. Kochanowskiego, Zgodną, Leśną, Graniczną. Kontakt p. Wiesław Matug tel. 501-857-429.
 6. Do udziału w procesji w dzień Bożego Ciała, zapraszamy Orkiestrę, Strażaków, dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwonkami, dzieci pierwszokomunijne w ich strojach, niosących feretrony, sztandary, ministrantów i lektorów oraz wszystkich wiernych, by uczcić Jezusa Eucharystycznego. Składka zbierana w Boże Ciało przeznaczona jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.
 7. W Oktawie Bożego Ciała, Msze św. będą o godz. 6.30 i 18.00. Po Mszy o godz. 18.00 procesja wokół kościoła.
 8. W przyszłą niedzielę nasza parafia będzie przeżywać odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msze św. będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Uroczysta Suma będzie sprawowana o godz. 11.00. Po niej uroczysta procesja wokół kościoła. Zachęcam do udziału w uroczystej Sumie jak też procesji: dzieci sypiące kwiaty, dzwoniące, niosących feretrony i sztandary. Po zakończonej procesji w kościele będzie udzielane indywidualne błogosławieństwo dla dzieci, które rozpoczynają czas wakacji.
 9. Możliwość spowiedzi przed Bożym Ciałem i odpustem  będzie w środę i piątek od godz. 17.00.
 10. Próba scholi w środę o 7.30. Próba chóru w czwartek o 10.15.
 11. Zdjęcia z festynu są do odebrania w zakrystii.
 12. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty (środki czystości i pranie). Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy, szczególnie rodzicom i dziadkom, tekst o ciemnej stronie Internetu. W „Niedzieli” warto przeczytać: skąd o tym wiemy, że Bóg jest Trójca Świętą. Do „Małego Gościa Niedzielnego” dołączona jest silikonowa opaska na rękę.
 14. Intencje mszalne…
 15. Na dobre przeżycie niedzieli i całego tygodnia, na ostatnie dni roku szkolnego, na chwile odpoczynku i na spełnianie naszych obowiązków, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress