OGŁOSZENIA 2019-06-23

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
12 niedziela zwykła

 1.  W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy: w  poniedziałek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę Uroczystość Św. Piotra i Pawła – Apostołów.
 2. W piątek przypada Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Z racji przypadającej w piątek uroczystości nie obowiązuje nas post od pokarmów mięsnych.
 3. Bardzo dziękuję za ofiary złożone w kopertach na spłatę należności za prace przy kanalizacji kościoła: Rodzinie z ul. Tarnowskiej 197, ul. Tarnowskiej 133 i ul. Tuchowskiej 124. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.
 4. W sobotę z racji Uroczystości Św. Piotra i Pawła msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Składka zbierana w sobotę, przeznaczona jest do dyspozycji Ojca Świętego tzw. świętopietrze.
 5. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w czasie Mszy św. na cmentarzu. Przeznaczone są one na utrzymanie naszego cmentarza.
 6. Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali i posprzątali kaplicę na cmentarzu, pani Organistce, panu Kościelnemu, służbie liturgicznej i tym wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że mogliśmy się wspólnie modlić za naszych zmarłych przed tygodniem na parafialnym cmentarzu.
 7. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała w czwartek 27 czerwca na Mszy św. o godz. 18.00. Wtedy to odbędzie się błogosławieństwo dzieci, poświęcenie wianków i ziół.
 8. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła, na którą zapraszamy, tak jak przez całą Oktawę Bożego Ciała, noszących feretrony oraz dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia.
 9. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy swoja pracą, zaangażowaniem i ofiarami przyczynili się do powstania ołtarzy na trasie procesji w Uroczystość Bożego Ciała. Dziękujemy także Chórowi, Orkiestrze, OSP Zalasowa, wszystkim, którzy nieśli feretrony i sztandary, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym, Liturgicznej Służbie Ołtarza, pani Organistce i panu Kościelnemu oraz wszystkim uczestniczącym w procesji za zaangażowanie i świadectwo wiary w Eucharystycznego Jezusa.
 10. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Uroczysta Suma będzie sprawowana o godz. 11.00. Po niej procesja wokół kościoła. Po zakończonej procesji w kościele będzie udzielane indywidualne błogosławieństwo dla dzieci, które rozpoczynają czas wakacji.
 11. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego będzie w środę po Mszy św. wieczornej.
 12. Msza św. na cmentarzu cholerycznym, będzie sprawowana w piątek (28 czerwca) o godz. 19.00.
 13. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty (środki czystości i pranie). Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m. in. o cudach eucharystycznych, o sile matczynej modlitwy oraz o tym, jak pokochać „bycie ojcem”. W „Niedzieli” warto przeczytać m. in. o duchowej adopcji kapłanów.
 15. Proszono o ogłoszenie: Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach ogłasza nabór do bezpłatnych szkół dla dorosłych. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
 16. Intencje mszalne…
 17. Na dobre przeżycie niedzieli, na chwile naszego odpoczynku i pracy, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress