OGŁOSZENIA 2019-06-30

13 niedziela zwykła

Niedziela Synodalna

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy: we wtorek święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej, w środę święto św. Tomasza – Apostoła, w sobotę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej – dziewicy.
  2. Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w Oktawie Bożego Ciała oraz w ubiegły piątek, w procesjach eucharystycznych: sypiącym kwiaty, dzwoniącym, noszącym feretrony, sztandary i baldachim. Wszystkim za obecność i wspólną modlitwę przed Jezusem Eucharystycznym – Bóg zapłać.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota lipca. Z tej racji okazja do spowiedzi będzie w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00.
  4. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu za powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  5. Zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00.
  6. Bardzo dziękuję za ofiary złożone w kopertach na spłatę należności za prace przy kanalizacji kościoła: Rodzinie z ul. A. Mickiewicza 143, ul. J. Kochanowskiego 55, ul. Tarnowskiej 77. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać. Przy tej okazji pragnę Was poinformować, iż wypłaciłem kolejna ratę za wykonane prace kanalizacyjne w kwocie 10 tys. zł.
  7. Od odpowiedzialnych za budowę ołtarzy na Boże Ciało, otrzymałem kwotę 4147 zł. Jak w poprzednim roku, pieniądze te zostaną przeznaczone na odnowę kolejnego feretronu z naszego kościoła. Za wszystkie te ofiary Bóg zapłać.
  8. W poniedziałek rozpoczyna się odpust w Bazylice w Tuchowie. Szczegóły znajdują się na plakacie. Nasza parafialna, piesza pielgrzymka wyruszy do Tuchowa w czwartek o godz. 8.00 z kościoła,  aby uczestniczyć w uroczystej Mszy św. odpustowej o godz. 11.00.
  9. Trwają zapisy na 37 Piesza Pielgrzymkę z Tarnowa na Jasna Górę. Szczegóły w gablocie ogłoszeń. Do końca lipca można zapisać się w zakrystii. W sierpniu zapisy wyłącznie w tuchowskim klasztorze. Koszt uczestnictwa to 100 zł od osoby. Jeżeli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 70 zł, a każde następne dziecko (drugie dziecko z rodziny) do klasy III Gimnazjum włącznie tylko 20 zł.
  10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty (środki czystości i pranie). Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
  11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m. in. o istocie i znaczeniu kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. W „Niedzieli” warto przeczytać m. in. o Ks. Michale Łosiu, który spełnił swoje marzenie i śmiertelnie chory przyjął święcenia kapłańskie.
  12. Proszono o ogłoszenie: Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zalasowej przypomina, że w poniedziałek o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie rozpoczynające cykl nieodpłatnych zajęć z języka angielskiego. Są jeszcze wolne miejsca. Szczegóły na stronie internetowej szkoły.
  13. Stowarzyszenie Zalasowian, Radni Zalasowscy, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zalasowej, Sołtys wsi Zalasowa zapraszają wszystkich mieszkańców Zalasowej na rozpoczęcie wakacji, które odbędzie się 7 lipca (niedziela) o godz. 15.00 na stadionie przy ul. Sportowej. W programie: turniej piłki nożnej o puchar sołtysa, gry i zabawy dla dzieci z nagrodami, grill, lody i inne atrakcje. Serdecznie zapraszamy.
  15. Ten pogodny czas naszego odpoczynku, ale także pracy i obowiązków całego tygodnia, który przed nami niech błogosławi Dobry Bóg.