OGŁOSZENIA 2019-07-21

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy:
    w  poniedziałek: święto św. Marii Magdaleny
    we wtorek: święto św. Brygidy – zakonnicy i patronki Europy
    w środę: wspomnienie św. Kingi – dziewicy i patronki diecezji
    w czwartek: święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców
    w piątek: wspomnienie św. Joachima i Anny – rodziców NMP
  1. W dzisiejszą niedzielę z racji przypadającego 25 lipca wspomnienia św. Krzysztofa, który jest patronem kierowców i podróżujących, po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo wszelkich pojazdów mechanicznych i ich poświęcenie. Przy tej okazji będzie można otrzymać pamiątkową naklejkę z modlitwą kierowcy oraz złożyć ofiarę do puszek na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty (środki czystości i pranie). Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
  4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać m. in. o najważniejszym sanktuarium maryjnym na Słowacji w Lewoczy, a także o tym jak walczyć z rozproszeniami podczas modlitwy?. W „Niedzieli” polecamy m. in. tekst pt. Na drodze nie jesteś sam– coś dla kierowców i nie tylko oraz Powrót na księżyc.
  5. Próba scholi w przyszłą niedzielę 28 lipca o godz. 10.15.
  6. Spotkanie: aspirantów, ministrantów i lektorów odbędzie się w środę po wieczornej Mszy świętej. Zapraszamy.

Przyjmijcie Boże błogosławieństwo na czas, który przed nami.