OGŁOSZENIA 2019-07-28

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
17 NIEDZIELA ZWYKŁA

Niedziela Synodalna

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy: w  poniedziałek wspomnienie św. Marty, w środę wspomnienie św. Ignacego z Loyoli – prezbitera, w czwartek św. Alfonsa Marii Liguoriego – biskupa i doktora Kościoła.
 2. W czwartek rozpoczyna się sierpień. Miesiąc trzeźwości.
 3. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli na WSD w Tarnowie oraz ofiary na środki transportu dla misjonarzy złożone do puszek.
 4. Bardzo dziękujemy za ofiarę złożoną w kopercie na spłatę należności za prace przy kanalizacji kościoła Rodzinie z ul. Piastowskiej 148.     Bóg zapłać.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota sierpnia. Z tej racji możliwość spowiedzi będzie w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00.
 6. W czwartek od godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, w intencji powołań kapłańskich i za powołanych.
 7. W piątek ks. Proboszcz i ks. Sławomir udadzą się do chorych od godz. 8.00.
 8. Zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00.
 9. Organizowany jest autokarowy wyjazd na wejście pielgrzymki na Jasną Górę. Wyjazd odbędzie się 25 sierpnia (niedziela) o godz. 8.30 z parkingu przed kościołem. Powrót po Apelu Jasnogórskim. Koszt wyjazdu 55 zł. Zapisy i wpłaty można dokonywać w zakrystii kościoła. Zapraszamy.
 10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty (środki czystości i pranie). Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł O bohaterstwie sióstr zakonnych podczas powstania warszawskiego oraz W jakich okolicznościach nieobecność na niedzielnej Mszy św. może być usprawiedliwiona?  W „Niedzieli” 12 kroków, które mogą zmienić życie.
 12. Intencje mszalne…
 13.  Proszono o ogłoszenie:
  – Zakład Usług Kominiarskich zawiadamia, że w miejscowości Zalasowa w dniach: 31 lipca do 02 sierpnia będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe.
  – Do czwartku, w zakrystii można się zapisać na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej na Dróżki Maryjne. Wyjazd w sobotę 3 sierpnia o godz. 3.00 z Placu Maryjnego. Koszt wyjazdu 40 zł. Telefony kontaktowe do zapisów: 146742358 lub 505147406.  
 14. Do wieczności z naszej parafii odeszła +Maria Olszówka, której pogrzeb odbył się w czwartek oraz +Stanisława Tragarz, której pogrzeb odbędzie się w środę. Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie…    
 15. Na czas odpoczynku i świętowania w gronie rodziny i przyjaciół, niech nam Bóg błogosławi.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress