OGŁOSZENIA 2019-08-04

18 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy: we wtorek święto Przemienienia Pańskiego, w czwartek wspomnienie św. Dominika prezbitera, w piątek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża dziewicy i męczennicy – patronki Europy, w sobotę święto św. Wawrzyńca diakona i męczennika.
  2. Bardzo dziękujemy za ofiarę złożoną w kopercie na spłatę należności za prace przy kanalizacji kościoła Rodzinie Mróz z ul. Sportowej 18, Rodzinie z ul. J. Słowackiego, ul. A. Mickiewicza 20, ul. Tarnowskiej 38. Bóg zapłać.
  3. Składka zbierana w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za składane ofiary.
  4. Trwa sierpień – miesiąc trzeźwości – przez naszą modlitwę wspierajmy osoby zmagające się z nałogami i wypraszajmy dla nich potrzebne łaski.
  5. Organizowany jest autokarowy wyjazd na wejście pielgrzymki na Jasną Górę. Wyjazd odbędzie się 25 sierpnia (niedziela) o godz. 8.30 z parkingu przed kościołem. Zapisy i wpłaty można dokonywać w zakrystii kościoła. Zapraszamy.
  6. Próba chóru w przyszłą niedzielę 11 sierpnia o godz. 10.00.
  7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty (środki czystości oraz pranie). Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek         i sobotę następne rodziny z kolejki.
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł O „ekonomii nieba”oraz  O ekumenicznej wspólnocie Taize. W „Niedzieli” Kościół, który cierpi.
  10. Na tydzień, który przed nami niech nam Bóg błogosławi.