OGŁOSZENIA 2019-08-11

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
19 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy: w  środę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego – prezbitera i męczennika, w czwartek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w sobotę wspomnienie św. Jacka – prezbitera.
 2. W czwartek, z racji Uroczystości, Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i o godz. 15.00 Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 4. Bardzo dziękuję za ofiary złożone w kopertach na spłatę należności za prace przy kanalizacji kościoła: Rodzinie z ul. Karpackiej 47 i ul. Piastowskiej 130. Bóg zapłać.
 5. W sobotę wyrusza Piesza Pielgrzymka z Tarnowa na Jasna Górę. Pamiętajmy w modlitwie o pielgrzymach, szczególnie tych z naszej parafii.
 6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty (środki czystości i pranie). Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj znajdziemy dołączoną płytę CD z najpiękniejszymi pieśniami maryjnymi i patriotycznymi. W „Niedzieli” polecamy m. in. tekst o pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę.
 8. Proszono o ogłoszenie: Sołtys wsi Zalasowa wraz z wszystkimi Organizacjami serdecznie zaprasza na Dożynki Wiejskie 15 sierpnia, które rozpoczną się  uroczystą Mszą św. z poświęceniem wieńców dożynkowych w naszym kościele o godz. 15.00.
 9. Zapraszamy do uczestnictwa w III Ogólnopolskiej zbiórce używanych okularów. Celem zbiórki jest zebranie używanych okularów korekcyjnych i  przeciwsłonecznych, które będą podarowane potrzebującym osobom w krajach Afryki podczas misji medycznych organizowanych przez Fundację Okuliści dla Afryki. Szczegółowe informacje można uzyskać w sklepie papierniczym, który prowadzi zbiórkę.
 10. Intencje mszalne…
 11. Drodzy parafianie i goście, na czas odpoczynku i naszej pracy, na nasze czuwanie, które ma nas przygotować na przyjście Jezusa, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress