Święto Niepodległości

W dniu 9.11 zapraszamy wszystkich mieszkańców Zalasowej do włączenia się do udziału w Marszu Pamięci na cmentarz wojenny nr 166 w Zalasowej. Początek marszu godzina 12.00 z placu szkolnego obok Dębów Katyńskich. Uroczysty Apel Pamięci połączony z modlitwą za poległych w czasie I wojny światowej rozpoczniemy o godzinie 13. Po zakończonych uroczystościach zapraszamy na ciepły posiłek i wspólne śpiewanie pieśni wojskowych.

W dniu 11.11 o godzinie 15 rozpocznie się w naszym Kościele uroczysta Msza Św. W intencji Ojczyzny. Po Mszy Św. Nastąpi poświęcenie pamiątkowej tablicy, która wiosną zostanie zamontowana na Obelisku poświęconym Zalasowianom, którzy zginęli w czasie I wojny światowej oraz w walkach o granice II Rzeczypospolitej. Obelisk zostanie wzniesiony na Cmentarzu Parafialnym.

Bezpośrednio po Mszy Św. Zapraszamy wszystkich na Plac Maryjny gdzie chóralnie będziemy śpiewać polskie pieśni patriotyczne. Kulminacyjnym momentem będzie wypuszczenie w niebo stu biało-czerwonych baloników. Odbędzie się także degustacja niepodległościowych ciasteczek.

Zapraszamy Wszystkich do udziału w tych patriotycznych uroczystościach.