OGŁOSZENIA 2019-09-29

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: w poniedziałek wspomnienie św. Hieronima – prezbitera i doktora Kościoła, we wtorek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus – dziewicy i doktora Kościoła, w środę wspomnienie św. Aniołów Stróżów, w piątek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, w sobotę św. Faustyny Kowalskiej – dziewicy.
 2. We wtorek rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele będzie w ciągu tygodnia o godz. 17.30 i po nim Msza św. Zaś w niedzielę o godz. 15.30 i po nim Msza św. Zachęcamy do modlitwy różańcowej w kościele, jak też i w naszych rodzinach, w domach, zarówno starszych, jak też i dzieci. Dzieci uczestniczące w nabożeństwie różańcowym w kościele, otrzymają obraz Królowej Różańca Świętego z Pompejów, wraz ze wszystkimi tajemnicami Różańca.
 3. Różaniec przy figurze Matki Bożej obok domu rodzinnego Ks. Infułata Zdzisława Sadko, będzie odmawiany codziennie przez cały październik o godz. 18.00.
 4. W środę na nabożeństwo różańcowe i Msze św. szczególnie zapraszamy dzieci z klas III, które przygotowują się do I Komunii Św. i ich rodziców. Będzie poświęcenie różańcy dla dzieci.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach na spłatę należności za prace przy kanalizacji kościoła: Rodzinie z ul. Zielonej 56 i ul. Karpackiej 88. Bóg zapłać za te ofiary.
 6. Bóg zapłać za wszystkie dary, które w miniony czwartek przekazaliście na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego Ojców Redemptorystów w Tuchowie. (550 kg pszenicy, 355 kg ziemniaków, 20 kg buraczków, 10 kg marchewki, 5 kg kapusty, 5 kg cukini).
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota października. Z tej racji możliwość spowiedzi będzie w środę od godz. 17.00 a w  czwartek i piątek od godz. 16.30.
 8. W I czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań do służby Bogu i za powołanych, od godz. 16.30.
 9. W piątek udamy się do chorych. Ks. proboszcz od godz. 8.00, a Ks. Sławomir od godz. 15.00.
 10. Zmiana tajemnic dla Róż Różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00.
 11. Uczniów klasy 8 i ich rodziców zapraszamy na nabożeństwo różańcowe i Mszę św. w czwartek.
 12. Spotkanie aspirantów i ministrantów będzie w środę po Mszy św. wieczornej.
 13. Spotkanie Grupy Apostolskiej w piątek po wieczornej Mszy św.
 14. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty (środki czystości i pranie). Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” specjalny dodatek – margaretka z modlitwą za kapłanów. „Otoczmy księży modlitwą, bo są nam potrzebni” – zachęcają dziennikarze „Gościa”. W tygodniku „Niedziela” tematem numeru jest: polityka dla ludzi, polecamy też artykuł o Aniołach Stróżach. Do nabycia są kalendarze rolników oraz kalendarze z wieńcami dożynkowymi a także nowy numer biuletynu zalasowskiego.
 16. Proszono o ogłoszenie: Parafia Jodłówka – Wałki organizuje pielgrzymkę do Częstochowy, Lichenia i Niepokalanowa. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
 17. Intencje mszalne…
 18. Na ten niedzielny czas, na chwile wytchnienia wśród bliskich i znajomych, na czas pracy i wypełniania naszych życiowych obowiązków i zdobywanie sobie szczęścia wiecznego, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress