OGŁOSZENIA 2019-10-13

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

28 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: we wtorek  wspomnienie św. Teresy od Jezusa – dziewicy i doktora Kościoła, w środę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, w czwartek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego – biskupa i męczennika, w piątek święto św. Łukasza Ewangelisty.
 2. Jutro przypada Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Nauczyciela. Pamiętajmy w modlitwie o naszych nauczycielach, wychowawcach i katechetach, także tych, którzy już odeszli do wieczności.
 3. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Misyjny. Składka zbierana za tydzień przeznaczona będzie na misje.
 4. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach różańcowych w kościele, w ciągu tygodnia o godz. 17.30 zaś w niedziele o godz. 15.30. Różaniec przy figurze Matki Bożej obok domu rodzinnego Ks. Infułata Zdzisława, odmawiany jest codziennie o godz. 18.00.
 5. Bardzo dziękuję za ofiary złożone w kopertach na spłatę należności za prace przy kanalizacji kościoła: Rodzinie z ul. Tuchowskiej 92, ul. Karpackiej 97, ul. Piastowskiej 31 oraz ofiarodawcom, którzy prosili o anonimowość. Bóg zapłać.
 6. Spotkanie aspirantów, ministrantów i lektorów będzie w czwartek po Mszy św. wieczornej. Obecność obowiązkowa.
 7. W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkich, którzy chcą lepiej poznać Pismo Święte, na kolejne spotkanie z cyklu naszych Spotkań Biblijnych.
 8. Bardzo serdecznie pragnę podziękować rodzinom naszej parafii, które wyraziły zgodę na umieszczenie na terenie swoich posesji tzw. witaczy – informujących o kulcie św. Rity w Zalasowej. Bóg zapłać.
 9. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Wyrazem naszej pamięci modlitewnej za bliskich zmarłych są również wypominki. Kartki, na których wypisujemy zmarłych można zabrać z kościoła. Bardzo prosimy o wyraźne wpisywanie imion i nazwisk zmarłych. (oraz o wpisywanie zmarłych na właściwej kartce – wypominki całoroczne lub listopadowe).
 10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty (środki czystości i pranie). Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” możemy przeczytać m. in. o aktualności myśli właśnie kanonizowanego kard. Newmana. W tygodniku „Niedziela” tematem numeru jest: Polska w naszych rękach. Do nabycia są kalendarze rolników oraz kalendarze z wieńcami dożynkowymi a także nowy numer biuletynu zalasowskiego.
 12. Proszono o ogłoszenie: Sołtys wsi Zalasowa zaprasza mieszkańców na Zebranie Wiejskie, które odbędzie się w środę 16 października o godz. 19.00 w Pałacu pod Dębami. Głównym tematem zebrania będzie podjęcie uchwały w sprawie przesunięcia środków funduszu sołeckiego na 2019 r., z zaplanowanego udrażniania rowów na kruszywo.
 13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Śp. Krystyna Nierodkiewicz, która mieszkała przy ul. Tarnowskiej. Jej pogrzeb odbył się we wtorek. Polećmy nieśmiertelną duszę Śp. Krystyny miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu…
 14. Intencje mszalne…
 15. W dobrym przeżywaniu niedzieli i kolejnych dni tygodnia, który przed nami, w wyrażaniu naszej wdzięczności Bogu za wszystko co od Niego otrzymujemy w życiu, niech towarzyszy nam Boże błogosławieństwo.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress