OGŁOSZENIA 2019-11-24

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Niedziela Synodalna

1. W liturgii Kościoła, w tym tygodniu przeżywać będziemy: w sobotę święto św. Andrzeja – Apostoła.
  2. Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata to patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej oraz Akcji Katolickiej.
  3. W czwartek przyda 10-ta rocznica święceń biskupich Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. Polecajmy Dobremu Bogu w naszych modlitwach osobę Ks. Biskupa Ordynariusza i Jego posługiwanie.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent, a zarazem nowy rok liturgiczny.
  5. Zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Żywego Różańca będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00.
  6. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w kopertach na prace przy kościele. I tak dziękujemy: Rodzinie z ul. A. Mickiewicza 126, ul. K. Wielkiego 6 i ofiarodawcy z ul. Karpackiej, który prosił o anonimowość.
  7. Z racji dzisiejszej Uroczystości możemy uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Dlatego na koniec Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i Akt Oddania.
  8. Spotkanie aspirantów i ministrantów w środę po Mszy św. wieczornej.
  9. Spotkanie Grupy Apostolskiej w piątek po Mszy św. wieczornej.
  10.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. (środki czystości i pranie) Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
  11.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” znajdziemy bezpłatny dodatek – kalendarz z Janem Pawłem II na 2020 rok. W Tygodniku „Niedziela” tematem numeru są: Świeccy w Kościele. Jest także „Mały Gość Niedzielny” z lampionem do samodzielnego złożenia.
  12.  Proszono o ogłoszenie: 11 grudnia (środa) od godz. 8.00 do 12.00 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Ryglicach, odbędzie się Akcja Honorowego oddawania krwi. Warunek to ukończone 18 lat.
  13.  Intencje mszalne…
  14.  Moi drodzy, chciejmy teraz klęcząc przed Jezusem – Królem Wszechświata, ukrytym w Najświętszym Sakramencie prosić  Go także o błogosławieństwo dla nas, naszych bliskich, naszej parafii i Ojczyzny.