OGŁOSZENIA 2019-11-24

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Niedziela Synodalna

 1. W liturgii Kościoła, w tym tygodniu przeżywać będziemy: w sobotę święto św. Andrzeja – Apostoła.
 2. Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata to patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej oraz Akcji Katolickiej.
 3. W czwartek przyda 10-ta rocznica święceń biskupich Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. Polecajmy Dobremu Bogu w naszych modlitwach osobę Ks. Biskupa Ordynariusza i Jego posługiwanie.
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent, a zarazem nowy rok liturgiczny.
 5. Zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Żywego Różańca będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00.
 6. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w kopertach na prace przy kościele. I tak dziękujemy: Rodzinie z ul. A. Mickiewicza 126, ul. K. Wielkiego 6 i ofiarodawcy z ul. Karpackiej, który prosił o anonimowość.
 7. Z racji dzisiejszej Uroczystości możemy uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Dlatego na koniec Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i Akt Oddania.
 8. Spotkanie aspirantów i ministrantów w środę po Mszy św. wieczornej.
 9. Spotkanie Grupy Apostolskiej w piątek po Mszy św. wieczornej.
 10.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. (środki czystości i pranie) Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 11.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” znajdziemy bezpłatny dodatek – kalendarz z Janem Pawłem II na 2020 rok. W Tygodniku „Niedziela” tematem numeru są: Świeccy w Kościele. Jest także „Mały Gość Niedzielny” z lampionem do samodzielnego złożenia.
 12.  Proszono o ogłoszenie: 11 grudnia (środa) od godz. 8.00 do 12.00 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Ryglicach, odbędzie się Akcja Honorowego oddawania krwi. Warunek to ukończone 18 lat.
 13.  Intencje mszalne…
 14.  Moi drodzy, chciejmy teraz klęcząc przed Jezusem – Królem Wszechświata, ukrytym w Najświętszym Sakramencie prosić  Go także o błogosławieństwo dla nas, naszych bliskich, naszej parafii i Ojczyzny.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress