OGŁOSZENIA 2019-12-01

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I Niedziela Adwentu

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent i Nowy Rok Liturgiczny, który będziemy przeżywać pod hasłem „Eucharystia daje życie”.
 2. W liturgii Kościoła, w tym tygodniu przeżywać będziemy: we wtorek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego – prezbitera, w sobotę wspomnienie św. Ambrożego – biskupa i doktora Kościoła, w niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
 3. W środę przypada dzień modlitw za bezrobotnych.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Z tej racji możliwość spowiedzi będzie w środę i czwartek od godz. 16.00 a w piątek od godz. 15.30.
 5. W czwartek od godz. 16.00 do 17.00, będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, w intencji powołań kapłańskich i kapłanów. Zapraszamy do modlitwy.
 6. Chorych z racji I piątku Ks. proboszcz będzie odwiedzał w piątek od godz. 8.00, a Ks. Sławomir od godz. 15.00.
 7. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele diecezjalne. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii. Zaś do puszek będą zbierane ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie, gdyż przyszła niedziela to dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
 8. Bóg zapłać Rodzinie z ul. Tuchowskiej 52 za złożona ofiarę na prace przy kościele.
 9. Rozpoczęliśmy Adwent – czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. W naszym kościele od poniedziałku do soboty będzie sprawowana Msza św. Roratnia o godz. 6.30 i 17.00. O godz. 6.00 rano będą śpiewane Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny. Na Msze św. o godz. 17.00 szczególnie zapraszamy dzieci z lampionami. Roraty będziemy przeżywać zaznajamiając się z osobą Kard. Stefana Wyszyńskiego, który 7 czerwca 2020 roku zostanie beatyfikowany. Dlatego na Mszy św. o godz. 17.00, będzie krótkie kazanie. Dla dzieci będą każdego dnia naklejki na plansze. Dzieci prosimy też o wypisywanie dobrych uczynków na papierowych serduszkach i przynoszenie każdego dnia do kościoła. Spośród złożonych serduszek będzie losowane jedno, którego autor zabierze na jeden dzień do swojego domu figurkę Matki Bożej.
 10.  W przyszłą sobotę i niedzielę lektorzy oraz ministranci będą odwiedzać Wasze domu roznosząc opłatki wigilijne. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na wynagrodzenie naszej Pani Organistki.
 11.  Próba scholi będzie w przyszłą niedzielę o godz. 10.15.
 12.  Wczoraj w naszej Parafii odbył się Turniej LSO w Piłce Nożnej Halowej Dekanatu Tuchów. Pierwsze miejsca w kategorii: Ministranci oraz Lektorzy Starsi wywalczyły drużyny z naszej Parafii. Naszym ministrantom i lektorom gratulujemy zwycięstwa i awansu do dalszych rozgrywek.
 13.  W niedziele za tydzień z racji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 8.30 i 10.30 młodzież z Grupy Apostolskiej będzie wykonywała Akatyst czyli starożytny hymn ku czci Bogurodzicy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 14.  Od dzisiaj można nabywać świece wigilijne w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Minimalna cena świecy to 5 zł.
 15.  Bardzo dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. (pranie i środki czystości) Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 16.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” rozpoczyna się cykl adwentowy zatytułowany „Pan jest blisko”. W tygodniku „Niedziela”, tematem numeru jest: Czekanie ma sens.
 17.  Proszono o ogłoszenie: Klub Miłośników Poezji działający pod egidą Stowarzyszenia Zalasowian, Ośrodek Kultury Filia w Zalasowej, Gminna Biblioteka Publiczna Filia w Zalasowej  serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na XV wieczór z poezją, który obędzie się 7 grudnia o godzinie 18.00 w Pałacu pod Dębami. W tym roku przedstawimy  twórczość  Jacka Cygana.
 18.  Zakład Usług Kominiarskich z Tarnowa, zawiadamia mieszkańców Zalasowej, że w dniach od 2 do 6 grudnia będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe.
 19.  Intencje mszalne…
 20.  Moi drodzy, stojąc na progu adwentowego czasu, chciejmy teraz przez te kilka minut, wspólnie uwielbiać Jezusa w Najświętszym Sakramencie.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress