OGŁOSZENIA 2019-12-08

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niepokalane Poczęcie NMP

II Niedziela Adwentu 

 1. W liturgii Kościoła, w tym tygodniu przeżywać będziemy: w piątek  wspomnienie św. Łucji – dziewicy i męczennicy. Jest to dzień modlitwy za ofiary stanu wojennego. W sobotę  wspomnienie św. Jana od Krzyża – prezbitera i doktora Kościoła.
 2. Dzisiaj przeżywamy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami w całej Polsce.
 3. Dzisiaj z racji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia, po Mszy św. o godz. 11.00 będzie trwać w naszym kościele tzw. „Godzina łaski”. Do godz. 13.00 będzie możliwość modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.
 4. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w I piątek na cele misyjne.
 5. Składam gorące podziękowania za wszystkie ofiary złożone dzisiaj na tacę, na cele inwestycyjne naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary złożone ostatnio w kopertach na prace przy kościele. Dziękujemy: Rodzinie z ul. Krótkiej 13, ul. Mieszka I 80, ul. J. Słowackiego 13 i ul. K. Wielkiego 60.
 6. Trwamy w adwentowym oczekiwaniu na przyjście Zbawiciela. Zachęcamy do udziału we Mszy św. roratniej, od poniedziałku do soboty o godz. 6.30 i 17.00. O godz. 6.00 śpiewane są Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny, a o godz. 17.00 szczególnie zapraszamy wszystkie dzieci z lampionami.
 7. W środę na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy dzieci klas III, które przygotowują się do I Spowiedzi i Komunii św. wraz z rodzicami. Podczas tej Mszy św. poświęcimy medaliki.
 8. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 w naszej świątyni będzie sprawowana uroczysta Msza św. w czasie której zostaną ustanowieni nowi lektorzy dla parafii Dekanatu Tuchów. W tej grupie są także kandydaci z naszej parafii, którzy dzisiaj kończą specjalny kurs pod kierownictwem naszego Ks. Sławomira w Lubaszowej.
 9. W sobotą (14 XII) na godz. 17.00 zapraszamy na kolejną nowennę ku czci św. Rity a po niej na Mszę św. roratnią.
 10. Moi drodzy, w przyszłą niedzielę (15 XII) rozpoczniemy nasze parafialne, duchowe przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. W niedzielę na każdej Mszy św. będzie kazanie dla wszystkich. Msza ze specjalnym kazaniem będzie także w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00. W środę (18 XII) będzie w naszej parafii spowiedź przedświąteczna. Do chorych, którzy nie będą mogli przybyć we środę do kościoła, kapłani udadzą się z Sakramentami Świętymi w piątek (20 XII). Bardzo prosimy zgłosić tych chorych do najbliższej soboty w zakrystii kościoła.
 11. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone przy okazji nabywania opłatków. Dziękujemy lektorom za ich rozniesienie do Waszych domów. Z zebranych ofiar wypłacane jest wynagrodzenie naszej pani organistce w ciągu całego roku. Opłatki wraz z parafialnym kalendarzem można jeszcze otrzymać w zakrystii.
 12. Ciągle można nabywać świece wigilijne w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Cena świecy to 5 zł.
 13. Bardzo dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. (pranie i środki czystości) Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” możemy przeczytać m. in. historię domu Matki Bożej cudownie przeniesionego do Loreto. W tygodniku „Niedziela” tematem numeru jest: Polak przy konfesjonale.
 15. Proszono o ogłoszenie: Burmistrz Ryglic, proboszcz parafii Zalasowa, sołtys wsi Zalasowa oraz wszystkie organizacje działające na terenie wsi zapraszają  wszystkie osoby starsze i samotne na spotkanie opłatkowe w niedzielę 22 grudnia na godz. 12.30.
 16. Stowarzyszenie Przyjaciół Misji zaprasza na XIII Misyjny Jarmark z Aniołami, który odbędzie się 15 grudnia na placu przy bazylice MB Tuchowskiej. Szczegóły znajdują się na plakacie.
 17. Pan Sołtys poszukuje dla pogorzelca drzwi używanych, drewnianych i okien. Jeśli ktoś mógłby podarować taką stolarkę proszony jest o kontakt z Panem Sołtysem.
 18. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne IV Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie, informują, że 26 września 2020 roku odbędzie się jubileusz 75–lecia szkoły. Organizatorzy zapraszają absolwentów wszystkich roczników do wspólnego świętowania oraz podzielenia się wspomnieniami i fotografiami ze szkolnych lat. Szczegóły znajdują się na plakacie.
 19. Intencje mszalne…
 20. Na dobre przeżycie niedzieli, na to byśmy mieli zapał do prostowania naszych życiowych dróg dla Zbawiciela i czynili to z pomocą Niepokalanej, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress