OGŁOSZENIA 2020-03-01

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I Niedziela Wielkiego Postu

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy w środę święto św. Kazimierza, Królewicza.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota marca. Z tej racji spowiadać będziemy: w środę i czwartek od godz. 16.00 a w piątek od 15.30.
 3. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań i za powołanych od godz. 16.00.
 4. Do chorych z racji I piątku udamy się w piątek: ks. proboszcz od godz. 8.00 a ks. Sławomir od godz. 15.00.
 5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych w czasie Wielkiego Postu: Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 i dla młodzieży o godz. 19.00.
 6. W czasie nabożeństwa Gorzki Żali, składka tradycyjnie będzie zbierana na szaty liturgiczne.
 7. Bóg zapłać za ofiary ze Środy Popielcowej na cele charytatywne.
 8. Dziękujemy za ofiary złożone w ostatnim czasie, w kopertach na prace przy parafii. I tak dziękujemy: Rodzinie z ul. Tuchowskiej 78, ul. Tarnowskiej 153, ul. J. Kochanowskiego 53, ul. J. Słowackiego 90, ul. Mieszka I 29, ul. Tuchowskiej 88, ul. Karpackiej 83, ul. Krótkiej 10, ul. Sportowej 55, ul. Granicznej 43, ul. Tarnowskiej 43. Wszystkim ofiarodawcom, także tym anonimowym składamy serdeczne Bóg zapłać.
 9. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy obrazów naszej parafianki pani Janiny. Wystawa znajduje się w Salce św. Rity i będzie czynna do 8 marca. Spotkanie z autorką obrazów odbędzie się dzisiaj o godz. 16.30 – po Mszy św.
 10. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy do Salki św. Rity na spotkanie rodziców aspirantów, ministrantów i lektorów naszej parafii.
 11. W czwartek na Mszę św. wieczorną zapraszamy uczniów klasy 8 i ich rodziców w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.
 12. Do nabycia są baranki i paschaliki wielkanocne w cenie 5 zł.
 13. Informujemy, iż zapowiadana pielgrzymka do Włoch z naszej parafii nie odbędzie się z powodu zbyt małej liczby chętnych.
 14. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty (środki chemiczne i pranie). Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” możemy znaleźć magnes z myślami kardynała Stefana Wyszyńskiego na każdy dzień Wielkiego Postu. W „Niedzieli” polecamy m. in. artykuł o tym, po co nam post, modlitwa i jałmużna?
 16. Proszono o ogłoszenie: Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego informuje, że 2 marca br. rozpoczynają się zapisy dzieci do przedszkola na nowy rok szkolny. Regulamin i druki dostępne są na stronie szkoły lub w sekretariacie. Dokumenty należy składać do 31 marca.  
 17. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Śp. Jan Sawicki, który mieszkał przy ul. J. Kochanowskiego, Śp. Zenon Pozdał, który mieszkał przy ul. Tuchowskiej i Śp. Karolina Plebanek, która mieszkała przy ul. Tarnowskiej. Pogrzeb Śp. Zenona odbył się w czwartek a Śp. Jana i Śp. Karoliny w sobotę. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu…
 18. Intencje mszalne…
 19. Niech rozpoczęty czas Wielkiego Postu, wszystkie nasze dobre postanowienia i wyrzeczenia tego pokutnego czasu, także nas i naszych bliskich, błogosławi Dobry Bóg.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress