OGŁOSZENIA 2020-03-08

II  Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj przeżywamy Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Do puszek przed kościołem zbierane są ofiary na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.
  2. W piątek przypada siódma rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy w naszych modlitwach o osobie papieża Franciszka i Jego posłudze dla Kościoła.
  3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych w czasie Wielkiego Postu: Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 i dla młodzieży o godz. 19.00.
  4. Bóg zapłać za ofiary złożone w I piątek na potrzeby misji i ofiary składane dzisiaj na potrzeby parafii.
  5. Dziękujemy za ofiary złożone w ostatnim czasie, w kopertach na potrzeby parafii. I tak dziękujemy: Rodzinie z ul. K. Wielkiego 16, ul. Tarnowskiej 159 oraz ofiarodawcom, którzy prosili o anonimowość. Wszystkim za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  6. W najbliższą sobotę, na godz. 17.00 zapraszamy na kolejną nowennę i Mszę św. ku czci św. Rity.
  7. Próba scholi w przyszłą niedzielę o godz. 10.15.
  8. Bardzo dziękuje panom z OSP Zalasowa za uruchomienie sygnaturki na wieży naszego kościoła. Tym samym wracamy do tradycji dzwonienia na 5 minut przed rozpoczęciem Mszy św.
  9. Pragnę podziękować rodzicom młodzieży, która w tym roku przystępuje do Sakramentu Bierzmowania za dar ołtarza. Jest to kwota 1000 zł, która została przeznaczona na częściowe sfinansowanie odnowienia naszej monstrancji. Bóg zapłać.
  10. Dzisiaj jeszcze w Salce św. Rity można obejrzeć wystawę obrazów naszej zalasowskiej artystki pani Janiny. Zapraszamy.
  11. Do nabycia są baranki wielkanocne i paschaliki w cenie 5 zł, które rozprowadza Caritas Diecezji Tarnowskiej.
  12. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty (środki chemiczne i pranie). Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
  13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy m. in. artykuł o sile matczynej modlitwy i o niezwykłym muzeum, w którym można „dotknąć” Jana Pawła II. W „Niedzieli” przeczytać możemy m. in. o tym kto najwięcej zyskuje, a kto traci na powszechnej panice wywołanej koronawirusem? I jak powinien zachować się człowiek wierzący w czasach zarazy?
  14. Proszono o ogłoszenie: 9 marca br. (poniedziałek) o godz. 18.00 w Pałacu pod Dębami odbędzie się spotkanie informacyjne na temat odnawialnych źródeł energii. Mowa będzie o dofinansowaniach oraz formach wsparcia do paneli fotowoltaicznych oraz do termomodernizacji domów. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
  16. Na dobre przeżycie niedzieli i całego tygodnia, który przed nami, na przemienianie naszych serc i życia w te wielkopostne dni, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.