OGŁOSZENIA 2020-03-15

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III  Niedziela Wielkiego Postu

  1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy: w czwartek uroczystość św. Józefa – Oblubieńca NMP.
  2. Informujemy, iż zgodnie z Dekretem Ks. Biskupa Ordynariusza, aż do odwołania nie będzie sprawowane w naszej parafii nabożeństwo Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowej, Nowenny do MBNP, Koronki do Miłosierdzia Bożego. Zawieszone do odwołania zostają wszelkie spotkania w tym Spotkanie Biblijne planowane w tym tygodniu. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św., korzystając z transmisji telewizyjnych, radiowych i internetowych. Lista takich transmisji znajduje się w gablocie ogłoszeń.
  3. Dziękujemy za ofiary złożone w ostatnim czasie, w kopertach na potrzeby parafii. I tak dziękujemy: Rodzinie z ul. K. Wielkiego 60, ul. Tuchowskiej 115, ul. Karpackiej 33, ul. Krótkiej 27, ul. Karpackiej oraz ofiarodawcom, którzy prosili o anonimowość. Wszystkim za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  4. Do nabycia są baranki wielkanocne i paschaliki w cenie 5 zł, które rozprowadza Caritas Diecezji Tarnowskiej.
  5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty (środki chemiczne i pranie). Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
  6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy m. in. artykuł o tym co decyduje, że Polacy mają dzieci oraz czy można przyjmować Komunię na rękę? W „Niedzieli” znajdziemy dodatek: „Dobra Spowiedź”, a w nim m. in. wyjaśnienie warunków dobrej spowiedzi, rachunek sumienia i modlitwy. Do nabycia jest także nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”.
  7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Śp. Zofia Bardo, która mieszkała przy ul. Tarnowskiej, oraz Śp. Tadeusz Zalewski, który mieszkał w Tarnowie. Pogrzeb Śp. Zofii był w piątek a Śp. Tadeusza wczoraj. Polećmy Ich nieśmiertelne dusze Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu…
  8. Intencje mszalne…
  9. Na dobre przeżycie niedzieli i całego tygodnia, który przed nami, na to abyśmy każdego dnia, nawet pośród niepewności i różnych zagrożeń, pamiętali, że jedynym i prawdziwym Zbawicielem człowieka jest Jezus Chrystus i w nim pokładali wszelką nadzieję, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress