OGŁOSZENIA 2020-03-22

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV  Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela Laetare – Raduj się, Jerozolimo

  1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy: we wtorek Dzień Misjonarzy Męczenników, w środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To także Dzień Świętości Życia. W czwartek przypada Dzień Modlitw za Więźniów.
  2. Przypominamy, iż zgodnie z Dekretem Ks. Biskupa Ordynariusza, aż do odwołania nie będą sprawowane w naszej parafii nabożeństwa Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowej, Nowenny do MBNP, Koronki do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św., korzystając z transmisji telewizyjnych, radiowych i internetowych. Lista takich transmisji znajduje się w gablocie ogłoszeń. Przypominamy również, iż w kościele, może przebywać jednocześnie maksymalnie 50 osób. Bardzo prosimy o tym pamiętać.
  3. W tym szczególnym czasie, który przeżywamy pamiętajmy o osobach samotnych i starszych. Zorientujmy się czy nie potrzebują pomocy np. zrobienie zakupów i starajmy się pomóc. Jeśli nie możemy tego uczynić bardzo proszę o informacje o takich osobach i problemach do kancelarii parafialnej.
  4. W najbliższą środę i piątek od godz. 16.00 do wieczornej Mszy św. w naszej świątyni będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do osobistej modlitwy. Równocześnie będzie też wtedy okazja do spowiedzi.
  5. Dziękujemy za ofiarę złożoną przed tygodniem w kopercie na potrzeby naszej parafii. Jest to ofiara anonimowa. Bóg zapłać za tę ofiarę.
  6. W zakrystii do nabycia są baranki wielkanocne i paschaliki w cenie 5 zł.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. „Gość Niedzielny” jest do nabycia tylko kioskach i sklepach, natomiast nie jest rozprowadzany przez parafię ze względu na epidemię. W „Niedzieli” polecamy m. in. artykuł o tym „Czym jest Komunia św. Duchowa?”. Do nabycia jest także nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”. Redakcje „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” informują, iż w internecie są dostępne e-wydania tych tygodników.
  8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Śp. Maria Galas, która mieszkała przy ul. K. Wielkiego. Jej pogrzeb odbył się wczoraj. Polećmy nieśmiertelną duszę Śp. Marii, Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu…
  9. Intencje mszalne…
  10. Na dobre przeżycie niedzieli i całego tygodnia, który przed nami, na to byśmy każdego dnia umieli otwierać oczy na to, co Boże i zbawienne dla nas, nawet w tej niezbyt radosnej rzeczywistości, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress