OGŁOSZENIA 2020-03-29

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V  Niedziela Wielkiego Postu

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota kwietnia. Jednak w zaistniałej sytuacji nie będziemy odwiedzać chorych z racji I piątku.
 2. Od poniedziałku będzie możliwość spowiedzi. Jednak z racji wymogów bezpieczeństwa kapłan będzie spowiadał w zakrystii naszego kościoła. Dla porządku, bardzo prosimy by wchodzić do zakrystii od strony plebanii. Komunia św. będzie udzielana w kościele o godz. 11.00, 12.00 i 17.00. Bardzo proszę pamiętać o tym by zarówno oczekując na Spowiedź jak i na Komunię św., zachować odpowiednie środki ostrożności.
 3. Możliwość spowiedzi będzie w poniedziałek oraz środę, czwartek i piątek w godz. 10.00 – 12.00 oraz od 16.00 do 17.00.
 4. Przypominamy, że Biskup Ordynariusz naszej Diecezji udzielił wszystkim diecezjanom dyspenzy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. aż do odwołania. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszach św. i Nabożeństwach Wielkopostnych, korzystając z transmisji telewizyjnych, radiowych i internetowych. Lista takich transmisji znajduje się w gablocie ogłoszeń. Przypominamy również, iż w kościele, w Mszach św. w zamówionych intencjach może uczestniczyć jednocześnie maksymalnie 5 osób, po uprzednim uzgodnieniu z proboszczem. Bardzo prosimy o tym pamiętać.
 5. W ciągu dnia nasz kościół pozostaje otwarty, dlatego zachęcamy do osobistej modlitwy w naszej świątyni. Pamiętajmy jednak o wymogach bezpieczeństwa.
 6. Dzisiaj o godz. 18.00 będzie odmawiany w kościele Różaniec, transmitowany także przez łącze internetowe. Zachęcam do wspólnej modlitwy w rodzinach.
 7. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa.
 8. W czwartek przypada 15 rocznica śmierci Jana Pawła II.
 9. Dziękujemy Rodzinie z ul. K. Wielkiego 14, za ofiarę na potrzeby parafii, wpłaconą w tym tygodniu na konto bankowe parafii. Bóg zapłać za tę ofiarę.
 10. Jednocześnie pragnę Was poinformować moi drodzy, iż w porozumieniu z Parafialną Radą Ekonomiczną, z ofiar składanych przez Was na potrzeby parafii, zacząłem pokrywać bieżące wydatki parafii. W ostatnim czasie zapłaciłem m. in. rachunek za gaz z ogrzewania naszego kościoła na kwotę 3.503 zł.
 11. Przyszła niedziela, to I niedziela kwietnia. Nie będzie zmiany tajemnic dla Róż Żywego Różańca. Proszę aby dalej rozważając swoje tajemnice różańcowe, modlić się także w intencji, którą wyznaczył nam papież Franciszek na kwiecień: Módlmy się, aby wszystkie osoby będące pod wpływem uzależnień uzyskały dobrą pomoc i towarzyszenie. Módlmy się także o ustanie pandemii.
 12. Bardzo dziękuję pani Krystynie – naszej organistce za przygotowanie i śpiew na nabożeństwie Drogi Krzyżowej w ubiegły piątek. Bóg zapłać.
 13. Bardzo dziękuje panu Antoniemu – naszemu kościelnemu i pani Renacie za nasadzenie kwiatów wokół naszego kościoła i przy plebanii. Bóg zapłać.
 14. W zakrystii do nabycia są baranki wielkanocne i paschaliki w cenie 5 zł.
 15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Na stoliku przy wyjściu z kościoła do nabycia jest „Niedziela” a w niej m. in. wspomnienia i świadectwa znanych osób związane z Janem Pawłem II.
 16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Śp. Stefania Jerż, która mieszkała przy ul. J. Tuwima. Jej pogrzeb odbędzie się dzisiaj na naszym cmentarzu o godz. 14.00. Msza św. pogrzebowa zostanie zaś odprawiona 8 kwietnia o godz. 6.30. Polećmy nieśmiertelną duszę Śp. Stefani Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu…
 17. Intencje mszalne…
 18. Na dobre przeżycie niedzieli i całego tygodnia, który przed nami, na to by dobrze wykorzystać ten wielkopostny czas, który jeszcze przed nami, wykorzystać go na modlitwę i nasze nawrócenie, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress