OGŁOSZENIA 2020-05-17

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
6 Niedziela Wielkanocna

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek wspomnienie Św. Stanisława Papczyńskiego – prezbitera, w piątek wspomnienie św. Rity – zakonnicy, w przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. Nabożeństwa Majowe sprawowane są w naszym kościele, w ciągu tygodnia o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 15.30. Codziennie po wieczornej Mszy św. odmawiany jest w kościele różaniec o ustanie epidemii wirusa.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00, Młodzież naszej parafii zaprezentuje montaż słowno-muzyczny z okazji 100 rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II.
 4. W czwartek od godz. 16.30 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi.
 5. W piątek po Nabożeństwie Majowym będzie sprawowana Msza św. w intencji wszystkich czcicieli św. Rity, którzy uczestniczą w comiesięcznych nowennach w naszej świątyni. Po Mszy św. rozdanie nagród za konkurs poetycki o św. Ricie.
 6. W przyszłą niedzielę, 24 maja przypada w naszej parafii całodzienna, coroczna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się ona po Mszy św. o godz. 7.00 i potrwa do Nabożeństwa Majowego. Postarajmy się, by znaleźć choćby kilka minut w ciągu całego dnia na modlitwę przed Jezusem Eucharystycznym.
 7. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii i utrzymanie kościoła: Rodzinie z ul. A. Mickiewicza 20, ul. Tuchowskiej 86, ul. Tarnowskiej 95, ul. Tarnowskiej 143, ul. W Jagiełły 5. Za wszystkie złożone ofiary: w kopertach, wpłacone na konto parafii i przekazane osobiście, wszystkim ofiarodawcom, także tym którzy prosili o anonimowość Bóg zapłać.
 8. Według nowych wytycznych w naszym kościele od dzisiaj, w czasie Mszy św. i nabożeństw może przebywać 41 osób. Bardzo proszę o zapoznanie się z nowym schematem rozmieszczenia wiernych i zachowanie zasad bezpieczeństwa.
 9. Od jutra wraca możliwość spowiedzi w konfesjonałach w naszej świątyni. Założone są dodatkowe folie ochronne. Bardzo prosimy by każdy z penitentów dezynfekował te folie. Płyn do dezynfekcji jest przy konfesjonale.
 10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. (środki czystości i pranie) Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” znajdziemy m. in. reportaż z Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II. W „Niedzieli” polecamy artykuł pt. „Papież bliski, ale czy znany…”. Do nabycia jest „Mały Gość Niedzielny” z komiksem o prymasie Stefanie Wyszyńskim. Gazety wyłożone są przy wyjściu z kościoła.
 12. Intencje mszalne…
 13. Na dobre przeżycie niedzieli, tygodnia, który przed nami, na udowadnianie naszej miłości do Boga przez zachowywanie Jego przykazań, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress