OGŁOSZENIA 2020-06-07

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Najświętszej Trójcy

Dzisiaj kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Królowej, w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w piątek wspomnienie bł. Romana Sitki – prezbitera i Towarzyszy – męczenników, w sobotę wspomnienie św. Antoniego z Padwy – prezbitera i doktora Kościoła.
 2. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na potrzeby misji w I piątek. Bardzo dziękuję także za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii i utrzymanie kościoła: Rodzinie z ul. Tarnowskiej 189, ul. A. Mickiewicza 143, ul. W. Łokietka 23, ul. Karpackiej 9. Za wszystkie złożone ofiary: w kopertach, wpłacone na konto parafii i przekazane osobiście, wszystkim ofiarodawcom, także tym którzy prosili o anonimowość Bóg zapłać.
 3. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele diecezjalne.
 4. W czwartek – Uroczystość Bożego Ciała – Msze św. będą jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 11.00 Procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy. W związku z tym bardzo prosimy o przygotowanie poszczególnych ołtarzy wokół naszego kościoła. Odpowiedzialni i poszczególne rejony przypisane do ołtarzy są podane w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii.
 5. Do udziału w procesji w dzień Bożego Ciała, zapraszam wszystkich parafian, aby wspólnie uczcić Jezusa Eucharystycznego. Pamiętajmy jednak o obowiązujących nas wymogach, czyli dystans społeczny i maseczki zarówno w kościele jak i w czasie procesji wokół kościoła. Składka zbierana w Boże Ciało przeznaczona jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.
 6. W Oktawie Bożego Ciała, Msze św. będą o godz. 6.30 i 18.00. Po Mszy o godz. 18.00 procesja wokół kościoła.
 7. W piątek 12 czerwca, o godz. 15.00, w czasie Mszy św., w naszym kościele Ks. Bp Leszek Leszkiewicz, udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży klasy 8.
 8. W sobotę (13 czerwca) na godz. 18.00, zapraszamy na kolejną nowennę i Msze św. ku czci św. Rity.
 9. Nie byliśmy z posługą u chorych w ostatni piątek. Dlatego Ks. proboszcz będzie odwiedzał chorych jutro (poniedziałek) od godz. 8.00 a Ks. Sławomir w piątek od godz. 8.00.
 10. Bardzo dziękuje pani Renacie i panu Antoniemu, naszemu kościelnemu za nasadzenie nowych kwiatów przy kościele i plebanii. Bóg zapłać.
 11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty (środki czystości i pranie). Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy m. in. refleksję nad modelem prezydentury w Polsce. W „Niedzieli” warto przeczytać: o tym czym jest odpowiedzialny biznes.
 13. Proszono o ogłoszenie: Szkoła Muzyczna I stopnia w Tuchowie ogłasza nabór na nowy rok szkolny. Wszelkie informacje są dostępne na stronie internetowej szkoły.
 14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Śp. Genowefa Stańczyk, która mieszkała przy ul. Norwida. Jej Pogrzeb odbył się w środę. Polećmy nieśmiertelna duszę Śp. Genowefy Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu…
 15. Intencje mszalne…
 16. Na dobre przeżycie niedzieli i całego tygodnia, na poznawanie tajemnicy Trójjedynego Boga i życie tą tajemnicą na co dzień, niech nam wszystkim błogosławi Eucharystyczne Jezus.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress