OGŁOSZENIA 2020-06-14

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
11 niedziela zwykła

 1.  W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy: w środę wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego – zakonnika, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 2. W piątek przypada Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Z racji przypadającej w piątek uroczystości nie obowiązuje nas post od pokarmów mięsnych.
 3. Bardzo dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby naszej parafii a także za ofiary złożone w ostatnim czasie na utrzymanie kościoła: Rodzinie z ul. Karpackiej 126, ul. Granicznej 45, ul. Tarnowskiej 104, ul. Piastowskiej 21, ul. Karpackiej 71, ul. J. Tuwima 10, ul. Karpackiej 96, ul. W. Jagiełły 70, ul. K. Wielkiego 144, ul. K. Wielkiego 14. Za wszystkie złożone ofiary: w kopertach, wpłacone na konto parafii i przekazane osobiście, wszystkim ofiarodawcom, także tym którzy prosili o anonimowość Bóg zapłać.
 4. Do puszek przed kościołem dzisiaj zbierane są ofiary na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.
 5. W środę po Mszy św. wieczornej do salki św. Rity zapraszamy dziewczyny z DSM-u, od 4 klasy wzwyż, wraz z rodzicami na krótkie spotkanie.
 6. Dzisiaj procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 11.00.
 7. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała, w czwartek 18 czerwca na Mszy św. o godz. 18.00. Wtedy to odbędzie się błogosławieństwo dzieci, poświęcenie wianków i ziół.
 8. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła, na którą zapraszamy, tak jak przez całą Oktawę Bożego Ciała, noszących feretrony oraz dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia.
 9. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy swoja pracą, zaangażowaniem i ofiarami przyczynili się do powstania ołtarzy na trasie procesji w Uroczystość Bożego Ciała. Dziękujemy także OSP Zalasowa, wszystkim, którzy nieśli feretrony i sztandary, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym, Liturgicznej Służbie Ołtarza, pani Organistce i panu Kościelnemu oraz wszystkim uczestniczącym w procesji za zaangażowanie i świadectwo wiary w Eucharystycznego Jezusa.
 10. W przyszłą niedzielę, na Mszach św. o godz. 9.00, 11.00 i 13.00 planowana jest I Komunia św. dzieci z klas 3-ych. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodziców będzie w sobotę od godz. 9.00.
 11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty (środki czystości i pranie). Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m. in. o Przeistoczeniu i realnej obecności Ciała i Krwi Chrystusa w chlebie i winie. W „Niedzieli” warto przeczytać m. in. o nowych zagrożeniach – czyli jak się nie dać oszukać w czasie epidemii. Gazety wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 13. Proszono o ogłoszenie: Wydział Teologiczny w Tarnowie zaprasza na studia magisterskie z teologii. Szczegółowe informacje na stronie Wydziału: wt.diecezja.tarnow.pl     
 14. Intencje mszalne…
 15. Na dobre przeżycie niedzieli, na chwile naszego odpoczynku i pracy, na to by pomocy i siły do codziennych naszych zmagań zawsze szukać u naszego najlepszego Pasterza – Jezusa, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress