OGŁOSZENIA 2020-06-21

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
12 niedziela zwykła  

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy: w środę Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
 2. Dzisiaj przeżywamy uroczystość I Komunii Św. w naszej parafii. Codziennie do piątku, na godz. 18.00, zapraszamy dzieci I komunijne na Mszę św. w ramach Białego Tygodnia.
 3. Rodzicom dzieci I komunijnych, bardzo dziękuję za dar ołtarza. Będzie on przeznaczony m. in. na pokrycie kosztów odnowy naszej monstrancji. Bóg zapłać.
 4. Zbliża się koniec roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. na zakończenie roku nauki będzie w czwartek o godz. 16.00.
 5. W przyszłą niedzielę nasza parafia będzie przeżywać odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msze św. będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Uroczysta Suma będzie sprawowana o godz. 11.00. Po niej procesja wokół kościoła. Zachęcam do udziału: dzieci sypiące kwiaty, dzwoniące, niosących feretrony i sztandary, dzieci I komunijne. Po zakończonej procesji w kościele będzie udzielane indywidualne błogosławieństwo dla dzieci, które rozpoczynają czas wakacji.
 6. Możliwość spowiedzi przed odpustem będzie w środę i piątek od godz. 17.00.
 7. Moi Drodzy, w sobotę chcemy przeżyć kolejny, tzw. „letni dzień zmarłych”. Zapraszamy więc na cmentarz parafialny, gdzie o godz. 17.30 odmówimy różaniec za zmarłych. O godz. 18.00 zostanie w kaplicy cmentarnej odprawiona Msza św. za wszystkich zmarłych parafian. W czasie tej Mszy św. będzie zbierana składka na utrzymanie cmentarza. Jest to okazja, by posprzątać groby swoich bliskich i wspólnie, rodzinnie pomodlić się za swoich bliskich zmarłych.
 8. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w ostatnim czasie na utrzymanie kościoła: Rodzinie z ul. Karpackiej 90, ul. Tuchowskiej 84. Wszystkim ofiarodawcom, także tym, którzy prosili o anonimowość serdeczne Bóg zapłać.
 9. W środę w czasie wieczornej Mszy św. do grona DSM-u, zostanie uroczyście przyjętych 8 dziewcząt.
 10. W środę o godz. 15.00 będzie sprawowana w naszym kościele, Msza św. za Śp. Janinę Hebda, której pogrzeb odbył się 1 kwietnia. O godz. 14.30, będzie odmawiany różaniec za Śp. Janinę.
 11. W gablocie ogłoszeń znajduje się informacja o możliwości obejrzenia międzynarodowego koncertu z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II.
 12. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty (środki czystości i pranie). Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o praktyce nabożeństw pierwszopiątkowych. W „Niedzieli” warto przeczytać m. in. jak być dzisiaj perfekcyjnym tatą? To tekst z okazji zbliżającego się Dnia Ojca. Do nabycia jest także zalasowski biuletyn.
 14. Intencje mszalne…
 15. Na dobre przeżycie niedzieli i całego tygodnia, na ostatnie dni roku szkolnego, na chwile odpoczynku i na spełnianie naszych obowiązków, na codzienne nasze przyznawanie się do Jezusa, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress