OGŁOSZENIA 2020-06-28

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
13 niedziela zwykła

 1.  W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek Uroczystość Św. Piotra i Pawła – Apostołów, w czwartek święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej, w piątek święto Św. Tomasza – Apostoła.
 2. Jutro z racji Uroczystości Św. Piotra i Pawła, msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Składka zbierana jutro, przeznaczona jest do dyspozycji Ojca Świętego – tzw. świętopietrze.
 3. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone wczoraj w czasie Mszy św. na cmentarzu. Jest to kwota 1180 zł. W całości przeznaczona ona jest na utrzymanie naszego cmentarza.
 4. Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali i posprzątali kaplicę na cmentarzu, pani Organistce, panu Kościelnemu, służbie liturgicznej i tym wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że mogliśmy się wspólnie modlić za naszych zmarłych na parafialnym cmentarzu.
 5. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Uroczysta Suma będzie sprawowana o godz. 11.00. Po niej procesja wokół kościoła. Po zakończonej procesji w kościele będzie udzielane indywidualne błogosławieństwo dla dzieci, które rozpoczynają czas wakacji.
 6. Dziękujemy Rodzinie z ul. Piastowskiej 58 za ofiarę złożoną w ostatnim czasie, na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota lipca. Możliwość spowiedzi będzie w środę i czwartek od godz. 17.00 a w piątek od 16.30.
 8. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań i za powołanych.
 9. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.00. Odwiedzamy tylko tych chorych, którzy wyraźnie tego sobie życzą. Dlatego bardzo proszę tych chorych zgłosić w zakrystii do środy włącznie.
 10. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 7.00.
 11. Od odpowiedzialnych za budowę ołtarzy na Boże Ciało, otrzymałem kwotę 6145 zł. Tradycyjnie już, pieniądze te zostaną przeznaczone na odnowę kolejnego feretronu z naszego kościoła. Z konserwacji już wrócił krzyż, który znajduje się w zakrystii naszego kościoła. Za wszystkie te ofiary Bóg zapłać.
 12. Od dzisiaj w każda niedzielę, po mszy św. o godz. 11.00 można znów wypożyczać książki w bibliotece, w salce św. Rity. Zapraszamy.
 13. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty (środki czystości i pranie). Bóg zapłać. Bardzo prosimy na wtorek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” rozpoczyna się cykl wakacyjnych reportaży z sanktuariów maryjnych w Polsce. W „Niedzieli” polecamy m. in. artykuł o pieszych pielgrzymkach w dobie pandemii.
 15. Proszono o ogłoszenie: W sobotę 4 lipca, od godz. 9.00, Stowarzyszenie Zalasowian organizuje akcję sprzątania naszej miejscowości. W tym roku z wiadomych przyczyn zapraszamy całe rodziny. Worki i rękawiczki będą do odebrania w sklepie papierniczym, w piątek w godz. od 10.00 do 15.00. Wszelkich informacji udziela p. Katarzyna Mróz – koordynator wydarzenia. Zapraszamy mieszkańców Zalasowej do wzięcia udziału w tej akcji, w pobliżu swojego miejsca zamieszkania.
 16. Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Ryglicach ogłasza nabór do bezpłatnych szkół dla dorosłych. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
 17. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Śp. Julian Bardo, który mieszkał przy ul. Tuchowskiej. Jego pogrzeb odbył się wczoraj. Zmarła także Śp. Stanisława Kluzek mieszkająca także przy ul. Tuchowskiej. Jej pogrzeb będzie dzisiaj. Wprowadzenie i różaniec o godz. 13.00 a Msza św. o godz. 13.30. Polećmy Śp. Juliana i Śp. Stanisławę miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu…
 18. Intencje mszalne…
 19. Na dobre przeżycie niedzieli, na chwile naszego odpoczynku i pracy, Wy drodzy parafianie i goście, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress