OGŁOSZENIA 2020-09-27

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
26 NIEDZIELA ZWYKŁA 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: w poniedziałek wspomnienie św. Wacława – męczennika, we wtorek święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w środę wspomnienie św. Hieronima – prezbitera i doktora Kościoła, w czwartek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus – dziewicy i doktora Kościoła, w piątek wspomnienie św. Aniołów Stróżów.
 2. W czwartek rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele będzie w ciągu tygodnia o godz. 17.30 i po nim Msza św. Zaś w niedzielę o godz. 15.30 i po nim Msza św. Zachęcamy do modlitwy różańcowej w kościele, jak też i w naszych rodzinach, w domach, zarówno starszych, jak też i dzieci.
 3. Różaniec przy figurze Matki Bożej obok domu rodzinnego Ks. Infułata Zdzisława Sadko, będzie odmawiany codziennie przez cały październik o godz. 18.00.
 4. W sobotę na nabożeństwo różańcowe i Msze św. szczególnie zapraszamy dzieci z klas III, które przygotowują się do I Komunii Św. i ich rodziców. Poświęcimy różańce dla dzieci.
 5. Bóg zapłać za ofiarę złożoną w kopercie na potrzeby naszej parafii: Rodzinie z ul. Tarnowskiej.
 6. Moi Drodzy, jest tradycją naszej parafii, iż na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego Ojców Redemptorystów w Tuchowie, przekazujecie dary w naturze. W tym roku taka zbiórka odbędzie się w czwartek, 1 października, od godz. 8.00 do 12.00 na parkingu obok kościoła.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota października. Z tej racji możliwość spowiedzi będzie w środę od godz. 17.00 a w czwartek i piątek od godz. 16.30.
 8. W I czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań do służby Bogu i za powołanych, od godz. 16.30.
 9. Z racji I piątku chorych będziemy odwiedzać: ks. proboszcz w czwartek od godz. 8.00 a ks. Sławomir w sobotę od godz. 8.00.
 10. Spotkanie aspirantów i ministrantów w środę po Mszy św. wieczornej.
 11. Spotkanie uczniów klas ósmych i ich rodziców w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania będzie w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 12. Spotkanie Grupy Apostolskiej w piątek po Mszy św. wieczornej.
 13. Spotkanie DSM-u w sobotę, w salce św. Rity o godz. 9.00.
 14. Zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00.
 15. Bardzo serdecznie dziękuje Marii i Bernardowi Karasiewiczom za ufundowanie nowych kinkietów i ich montażu na chórze naszego kościoła. Bóg zapłać.
 16. Dzisiaj do puszek przed kościołem, zbierane są ofiary na leczenie Leosia.
 17. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty (środki czystości i pranie). Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 18. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” polecamy rozmowę z siostrą opiekującą się niepełnosprawnymi intelektualnie dziećmi na temat miłości, poświęcenia oraz zgubnej gonitwy za pieniędzmi. W tygodniku „Niedziela” polecamy artykuł o nowych cudach Ojca Pio. Do nabycia jest także „Mały Gość Niedzielny”.
 19. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Śp. Janina Bardo, która mieszkała przy ul. Tarnowskiej. Jej pogrzeb będzie jutro (poniedziałek). Wprowadzenie i różaniec o godz. 14.30 a Msza św. o godz. 15.00. Polećmy Śp. Janinę Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu…
 20. Intencje mszalne…
 21. Na ten niedzielny czas, na chwile wytchnienia wśród bliskich i znajomych, na czas pracy i wypełniania naszych życiowych obowiązków a jednocześnie zdobywanie sobie szczęścia wiecznego, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress