OGŁOSZENIA 2020-10-04

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
27 NIEDZIELA ZWYKŁA 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: w poniedziałek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej – dziewicy, w środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
 2. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych w naszym kościele w ciągu tygodnia o godz. 17.30 zaś w niedzielę o godz. 15.30.
 3. Bóg zapłać za ofiarę złożoną w kopercie na potrzeby naszej parafii: Rodzinie z ul. A. Mickiewicza 43.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone w I piątek na potrzeby misji i za dzisiejsze ofiary na potrzeby diecezji.
 5. Bóg zapłać za wszystkie dary, które w miniony czwartek przekazaliście na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego Ojców Redemptorystów w Tuchowie. (700 kg zboża, 630 kg ziemniaków, 20 kg buraczków, 12 kg marchewki, 10 kg kapusty). Bardzo dziękuję panu Kazimierzowi Dominiewskiemu, że kolejny raz zorganizował te zbiórkę darów.
 6. W najbliższą sobotę zapraszamy czcicieli św. Rity na kolejna nowennę ku Jej czci i Msze św. Nowenna rozpocznie się po Nabożeństwie Różańcowym.
 7. Radę Parafialną zapraszam na spotkanie w środę po Mszy św. wieczornej na plebanię.
 8. Bardzo dziękuję panu Franciszkowi Wójtowiczowi za nasadzenie nowych lip obok naszego kościoła. Bóg zapłać za Jego pracę.
 9. Z renowacji wrócił kolejny feretron z naszego kościoła. Jego odnowienie pokryłem m. in. z ofiar złożonych przy okazji budowy ołtarzy na Boże Ciało. Wszystkim ofiarodawcom Bóg zapłać.
 10. Bardzo proszę, aby sprzątając groby swoich bliskich starać się segregować wyrzucane śmieci. Proszę by szkło i plastik wyrzucać do oznaczonych kubłów zaś odpady organiczne typu: uschnięte kwiaty i wiązanki na przyczepę, która jest podstawiona obok śmietnika. Przy tej okazji bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy zabierają śmieci z grobów swoich bliskich i w ten sposób zmniejszają koszty wywózki śmieci. Bóg zapłać.
 11. Organizatorzy akcji: „Nakrętka na misyjne studnie” informują, że do tej pory udało się zebrać 17 ton nakrętek, a za pieniądze z ich sprzedaży można wykonać odwiert jednej studni i w połowie pokryć odwiert następnej. Nakrętki można składać w przedsionku naszego kościoła.
 12. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty (środki czystości i pranie). Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” radzimy przeczytać o św. Franciszku z Asyżu, który mówił o sobie „prosty i niewykształcony”, a rzucił ogień na pogrążony w potężnym kryzysie Kościół. W tygodniku „Niedziela” polecamy artykuł o tym co przekonuje mężczyzn, aby coraz częściej sięgać po różaniec?.
 14. Intencje mszalne…
 15. Wszystkim Wam drodzy Parafianie i Goście, na niedzielny odpoczynek, na obowiązki nowego tygodnia, na wydawanie coraz lepszych owoców dla ludzi i Boga, niech błogosławi Jezus Chrystus.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress