OGŁOSZENIA 2020-10-11

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
28 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzień Papieski w Polsce 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: we wtorek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego – prezbitera, w czwartek wspomnienie św. Teresy od Jezusa – dziewicy i doktora Kościoła, w piątek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, w sobotę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego – biskupa i męczennika.
 2. W środę przypada Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Nauczyciela. Pamiętajmy w modlitwie o naszych nauczycielach, wychowawcach i katechetach, także tych, którzy już odeszli do wieczności.
 3. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Misyjny. Składka zbierana za tydzień przeznaczona będzie na misje.
 4. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach różańcowych w kościele, w ciągu tygodnia o godz. 17.30 zaś w niedziele o godz. 15.30. Różaniec przy figurze Matki Bożej obok domu rodzinnego Ks. Infułata Zdzisława, odmawiany jest codziennie o godz. 18.00.
 5. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dzisiaj na potrzeby naszej parafii.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach na potrzeby naszej parafii: Rodzinie z ul. Ogrodowej 2, ul. Ogrodowej 4, ul. Tarnowskiej 49 i wpłaconej na konto bankowe parafii przez Rodzinę z ul. Św. Walentego 17.
 7. Dzisiaj do puszek przy wyjściu z kościoła, zbierane są ofiary na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, z racji Dnia Papieskiego.
 8. Bardzo dziękuję Panom strażakom z naszej OSP, za remont oświetlenia w kapliczce na Placu Maryjnym. Bóg zapłać.
 9. Spotkanie aspirantów w środę po Mszy św. wieczornej.
 10. Spotkanie lektorów w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 11. Spotkanie DSM-u w sobotę o godz. 9.00 w Salce św. Rity.
 12. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty (środki czystości i pranie). Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” znajduje się dodatek z filmem DVD pt. „Ziemia Maryi”. W tygodniku „Niedziela” polecamy artykuł o najnowszej encyklice papieża Franciszka „Fratelli Tutti”. Do nabycia jest nowy numer biuletynu „W Naszej Zalasowej”. W zakrystii do nabycia są Kalendarze Rolników w cenie 25 zł, oraz kalendarze ze zdjęciami wieńców dożynkowych w cenie 6 zł.
 14. Intencje mszalne…
 15. Drodzy Parafianie i Goście, na dobre przeżycie niedzieli, całego tygodnia, który przed nami, na zdobywanie szczęśliwej wieczności, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress