OGŁOSZENIA 2020-10-18

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
29 NIEDZIELA ZWYKŁA   

 1. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: we wtorek wspomnienie św. Jana Kantego – prezbitera, w czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II – papieża.
 2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dzisiaj na potrzeby misji.
 3. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach różańcowych w kościele, w ciągu tygodnia o godz. 17.30 zaś w niedziele o godz. 15.30. Różaniec przy figurze Matki Bożej obok domu rodzinnego Ks. Infułata Zdzisława, odmawiany jest codziennie o godz. 18.00.
 4. Bardzo dziękuję za ofiary złożone w kopertach na potrzeby parafii: Rodzinie z ul. W. Jagiełły 4, ul. Piastowskiej 148, Tuchowskiej 58, ul. Zielonej 86 A, ul. K. Wielkiego 44, anonimowemu ofiarodawcy oraz za ofiary wpłacone na konto bankowe parafii: Rodzinie z ul. św. Walentego 5 i ul. A. Mickiewicza 75. Bóg zapłać za wszystkie te ofiary.
 5. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się w środę po Mszy św. wieczornej na plebanii.
 6. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Wyrazem naszej pamięci modlitewnej za bliskich zmarłych są również wypominki. Kartki, na których wypisujemy zmarłych można zabrać z kościoła. Bardzo prosimy o wyraźne wpisywanie imion i nazwisk zmarłych. (oraz o wpisywanie zmarłych na właściwej kartce – wypominki całoroczne lub listopadowe).
 7. Moi drodzy, w związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń sanitarnych podczas zgromadzeń religijnych, Ksiądz Biskup Ordynariusz w specjalnym dekrecie prosi nas o szczególną modlitwę w intencji ustania pandemii. Ponownie udziela też dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane aż do odwołania. Tych, którzy z niej skorzystają, zachęca do duchowego łączenia się z Najświętszą Ofiarą za pośrednictwem środków społecznego przekazu, oraz do uczestnictwa w niej w dni powszednie. Ks. Biskup bardzo prosi, aby w duchu chrześcijańskiej odpowiedzialności za życie i zdrowie własne oraz bliźnich, stosować się do zaleceń wydawanych przez władze państwowe i służby sanitarne.
 8. W związku z nowymi zasadami w tzw. „strefie żółtej” w której się znajdujemy, w naszym kościele w czasie celebracji liturgicznych może się znajdować 100 osób. (1 osoba na 4 metry kwadratowe).
 9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty (środki czystości i pranie). Bóg zapłać. Bardzo prosimy na poniedziałek i sobotę następne rodziny z kolejki.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” możemy przeczytać m. in. o budowaniu wspólnoty parafialnej. W tygodniku „Niedziela” przeczytać możemy m. in. o obrazie Polski w zagranicznych mediach. Do nabycia są kalendarze rolników oraz kalendarze z wieńcami dożynkowymi a także nowy numer biuletynu zalasowskiego.
 11. Intencje mszalne…
 12. By dobrze przeżyć ten niedzielny czas, kolejne dni tygodnia, który przed nami, by stawać się misjonarzem Chrystusa w tych trudnych czasach w których przyszło nam żyć, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.


© 2017: Parafia Zalasowa, All Rights Reserved
Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress